שיווק ברשתות חברתיות: מתניעים קריירה בתחום השיווק הדיגיטלי

אחד התחומים העסקיים החמים ביותר כיום הוא זה של השיווק באינטרנט והשיווק ברשתות חברתיות בפרט. אם תחשבו על זה, מדובר בתחום אשר נוגע כמעט לכל עסק באשר הוא. כל עסק כזה צריך להגיע ליותר לקוחות בכדי לצמוח ולהתפתח. הדרך הכי יעילה ומהירה כיום ליצור חשיפה למוצרים או שירותים חדשים היא באמצעות הרשתות החברתיות. המצב הזה מוביל להזדמנות אדירה למי שעומד בפני התלבטות לגבי הקריירה והלימודים. קריירה בתחום תבטיח לכם יכולת לעבוד במגוון משרות מכניסות במשרדי פרסום, חברות קידום באינטרנט או אפילו ישירות בחברות הגדולות במשק. המשיכו לקרוא וגלו עוד על העולם המתפתח של השיווק ברשתות חברתיות וכיצד תוכלו גם אתם למצוא בו עניין ומשרה בשכר גבוה.

קידום ברשתות חברתיות – הבסיס

בשביל להתקדם ולקדם עסקים ברשתות חברתיות, צריך להבין ולהכיר ארגז כלים גדול. אחד הכלים הבסיסיים בו הוא רכישות ישירות של לייקים, צפיות או עוקבים ברשתות החברתיות. מדובר במהלך שיכול להקפיץ חשבון עסקי בתוך כמה ימים ולקצר לו את תהליך הצמיחה. על מי שעוסק בשיווק ברשתות חברתיות מוטלת הציפיה להכיר גם שחקני מפתח בתחום הזה. אחת מהחברות המובילות בתחום בישראל היא כמובן יוהו בכתובת http://youhoo.co.il/. לחברה ניסיון עשיר בקידום במגוון פלטפורמות: פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, טיקטוק ועוד רבות אחרות. החברה מעסיקה את מיטב המומחים בתחום אשר יודעים לתפור לכל לקוח את השירות המתאים לו.

הצעדים הראשונים בתחום

קידום ושיווק ברשתות החברתיות ניתן ללמוד בכמה דרכים שונות או אפילו שילוב בין אותן דרכים. בואו נעבור עליהן:

התנסות אישית

הכוונה היא פשוט לנסות ולצלול למים הקרים עם חשבונות פרטיים שתפתחו לעצמכם. תוכלו להקים דפים עסקיים שונים אפילו אם בשלב הזה לא עומד מאחוריהם עסק של ממש. נסו לקדם אותם, ליצור תוכן שיביא תנועת גולשים, צפיות ותגובות וכך תלמדו הרבה רק מהניסיון עצמו. שיווק דיגיטלי הוא תחום מאוד רחב, כך שתוכלו למצוא את הדרך שתעבוד בשבילכם בדיוק.

קורסים ברשת

קיימים מגוון קורסים באינטרנט בנושא רשתות חברתיות ושיווק. כיום, למידה עצמאית היא מיומנות ששווה לרכוש כי למעשה צריך להמשיך וללמוד כל הזמן. הקפידו לעבור בשיטתיות את השיעורים השונים תוך שאתם מקפידים גם על ביצוע המטלות השונות. כל זה יעזור לכם לפני שתקימו את העסק שלכם, כך שכדאי לעשות את זה לפני ולצבור את הידע המקצועי.

עבודה בשטח

אחת הדרכים הכי טובות ללמידה של מקצוע היא פשוט להתחיל לעבוד בו ולצמוח מלמטה. מקומות עבודה רבים ידרשו מכם ניסיון קודם אבל לפחות חלק מהמעסיקים יסכימו לתת הזדמנות למי שיראה נכונות לעבוד קש, ללמוד מהר וכמובן, לא לדרוש שכר גבוה בתחילת הדרך. היתרון כאן הוא שאתם לומדים על מקרים אמיתיים ולא תיאורטיים כמו בקורסים שונים.

שיווק ברשתות חברתיות: מתניעים קריירה בתחום השיווק הדיגיטלי

מוצאים משרה מתאימה

הדרך המומלצת היא שילוב כלשהו בין שלושת הסעיפים לעיל. נמליץ לכם כבר בתחילת הדרך להתעניין לגבי משרות, ואפשר בהחלט למצוא עבודה גם במהלך משבר הקורונה, אפילו אם אין לכם עדיין את הניסיון והכישורים בכדי לאייש אותן. זה יעזור לכם 'לסמן מטרה' מבחינה מקצועית ולדעת מה צריך לשפר או איזה ניסיון דרוש לכם.

במשרה או שתיים הראשונות, נמליץ לא להסתכל רק על השכר אלא על עוד מרכיבים. הזדמנות לעבוד עם פירמות ומותגים גדולים למשל היא משהו שלא מזדמן במקומות רבים והוא שווה מבחינה מקצועית. חברות או משרדי פרסום גדולים יציעו לכם אינטראקציה יומיומית עם יותר אנשי מקצוע וקולגות. זה יעשיר אתכם מאד ויתרום להמשך הדרך. גם לעבודה במקום קטן יותר יש יתרונות, למשל היכולת לקבל אחריות גדולה יותר באופן יחסי, כבר בשלב מוקדם בקריירה.

לבסוף, בררו עם עצמכם אם אתם טיפוסים שיתאים להם לעסוק בתחום באופן עצמאי. אם כן, תוכלו לסמן זאת כיעד כבר מההתחלה ולאט לאט לצמוח לכיוון. שיהיה בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד