חשבונאות ומיסים: כך תהיו חשבי שכר בכירים

המקצועות הנחשבים למשתלמים ביותר הם מקצועות העוסקים בניהול חשבונות וחשבות שכר, כאשר חשבי שכר הינם אנשי מקצוע שתפקידם לחשב את המשכורות בקרב עובדים, לבצע את כל ההורדות של המיסים מול הרשויות כמו גם את ההפרשות למוסדות השונית, ולבנות על פי כל הנתונים את תלושי המשכורות של עובדים בכל חברה, עסק או ארגון בכל חודש.

אבל כיצד אפשר להפוך לחשבי שכר? האם זה מותנה בקורס חשבות שכר ולימודי חשבות שכר? כל המידע החשוב בהמשך.

 

כיום ישנם מגוון מקצועות שאפשר ללמוד ביניהם טכנאי סלולר, חשב משכורות, ייעוץ משכנתאות, ללמוד כיצד להיות פקיד בביטוח לאומי קריית אונו ובשאר מקומות הארץ, ניתן ללמוד כיצד לעסוק במקצועות המחשוב, האפייה, העיצוב ועוד.

אבל מכל מקצועות אלה ישנם אנשים שבוחרים דווקא במקצוע של חשב שכר – מקצוע אשר עוסק בחישוב כלל נתונים, והוא נחשב יוקרתי וכזה שמניתן להרוויח בו משכורת נאה.

אבל כיצד הופכים לחשבי שכר בכירים? המסלול בהמשך:

הכרת המקצוע

בשלב הראשון עוד לפני שאתם נרשמים ללימודים או לקורס חשבת שכר, חשוב שתכירו את המקצוע. נסו לברר קצת דרך מאמרים, דרך אתרי אינטרנט של חשבי שכר, ודרך אנשי המקצוע מה זה אומר להיות חשב שכר? במה זה כרוך? ובדקו האם יש ביקוש למקצוע כזה שתחום החשבונאות והמיסים.

בחירת מקצוע לחיים עליה להיות כזאת המשלבת בין אהבה למקצוע, ביקוש שיש בשוק למקצוע שאתם בוחרים, ושכר מתאים לאורח חייכם.

מעבר בחינות לשכת חשבי השכר

לפני שמתחילים למצוא מוסדות לימוד, מתאימים חשוב לדעת כי חשבי שכר עליהם לעבור לפני הלימודים בחינות לשכה שמצריכות המון עבודה קשה ולימודים בתחום. הבחינות נועדו להוכיח כי הסטודנטים אכן ראויים להיות חשבי שכר שכן מדובר בעבודה עם אחריות רבה.

לימודי חשבונאות

לימוד חשבות שכר

כעת לאחר שהבנתם כי זהו המקצוע שתרצו ללמוד ועברתם את הבחינות, זה הזמן לבחור בלימודים דרך קורס או דרך לימודים אוניברסיטאיים של מקצועות החשבונאות והכלכלה. כיום ישנם שלל מכללות שמקנות קורסי חשבות שכר אשר בהם לומדים את נושא החשבונאות, חשבות השכר, ועוד.

תכנית הלימודים בקרוסים של חשבי שכר

אם אתם רוצים לדעת יותר על תכנית הלימודים: חשוב שתדעו כי קורס זה אורך חצי שנה בממוצע והוא כולל בדרך כלל שני מפגשים שבועיים. במהלך הקורס לומדים מהן הכנסות פטורות, לומדים על הוראות ניכוי במקור, מכירים את תחום נותני השירות העצמאיים, מבינים מהן הוצאות מוכרות והוצאות עודפות, מס שכר ומס מעסיק, מכירים את עולם המיסוי הבינלאומי כמו גם מיסוי קופות גמל, מכירים את מדרגות המס, הליכי השומה והגבייה ואת כל הקשור לעולם השכר במשק.

הוצאת תעודת חשב שכר

כעת לאחר סיום הלימודים חשוב להוציא תעודת חשב שכר וזאת באמצעות מעבר בחינות של לשכת רואי החשבון.

ומה קורה מבחינת הקריירה?

בכל הנוגע למקצוע של חשב שכר, ברגע שאתם מספיק מיומנים ולאחר קבלת התעודה – תוכלו לצאת אל שוק העבודה הן כשכירים בחברות שכר שונות, הן כחשבי שכר של ארגונים ועסקים כמו גם כחשבים פרטיים. בכל מקרה המקצוע נחשב ראוי ומכניס, תוך שיש לבדוק את תנאי השוק ואת התשלומים שמקבלים אנשים שעוסקים במקצוע זה: ובכך להחליט החלטות לגבי העתיד.

נגישות
גלילה לראש העמוד