ניהול עסק עצמאי: כלים שימושיים לעסקים

השקעתם את מיטב שנותיכם כדי לרכוש מקצוע, למדתם, נתתם מעצמכם, השתלבתם בתעשייה והענקתם לעצמכם מספיק ניסיון ועכשיו, עכשיו זה הזמן שלכם להקים עסק עצמאי ולהיות הבוס של החברה עליה חלמתם. בכדי לצלוח את ניהול העסק, ישנם כמה כלים שימושיים שכדאי שתכירו.

לפני הכל: דיווח לרשויות

בכדי לעבוד כחוק עליכם לפתוח את העסק ולדווח עליו לרשויות כעוסק פטור או עוסק מורשה, כך תוכלו להוציא חשבוניות מסודרות וההכנסות שלכם יתועדו. נוסף לכך, גשו לבנק ופתחו חשבון בנק חדש המיועד להוצאות ולהכנסות של העסק. בכדי לדווח לרשויות יש בין היתר לגשת ליחידת אגף מע"מ ולהביא עמכם תעודת זהות, חוזה שכירות\רכישה, חוזה עבודה ואישור מהבנק בצירוף פרטי חשבון הבנק של העסק. כמו כן, עליכם למלא טופס לפתיחת תיק במס הכנסה וליידע את ביטוח לאומי.

כלים שימושיים לבעלי עסקים

עבודה יעילה ואפקטיבית טמונה בעיקר בכלים בהם נשתמש לניהול העסק שלנו. החל מתקשורת מול הלקוחות ועד להתקשרויות בתוך הארגון עצמו. על אילו כלים אסור לכם לוותר?

שעון נוכחות

שעון נוכחות לעובדים הוא בין הכלים המומלצים לעסקים בייחוד כשהעובדים מקבלים שכר שעתי. חישוב השעות נעשה בצורה מסודרת, כך גם העובדים וגם המעסיק יודעים מהי כמות השעות שהעובד עבד במשך החודש. כמו כן, ניתן להיכנס לשעון הנוכחות מכל מקום מאחר וקיימת אפליקציה ייעודית לתיעוד שעות הנוכחות של העובד.

תוכנה לניהול ומעקב אחר משימות

אחת הדרכים לעבודה יעילה ומסודרת היא באמצעות תוכנות ואפליקציות המאפשרות מעקב אחרי ביצוע המשימות בחלוקה לפרויקטים. כך ניתן לתכנן לוח גאנט חודשי או שנתי ולסמן את הפעולות והמשימות המתבקשות. את המשימות ניתן לשייך לפרויקטים קונקרטיים ולעובדים הרלוונטיים, כך כל אחד יודע בדיוק מה הוא עושה ומתי עליו לסיים את המשימה. מעבר לזה, לרוב המערכות הללו קיימת אפליקציה כך שניתן לעקוב אחר המשימות גם מהבית.

מערכת דיוור

מערכת מסודרת לשליחת דיוור ומסרים ללקוחות שלכם היא חיונית במיוחד, כך תוכלו ליצור רשימת תפוצה מסודרת, להוסיף לקוחות חדשים למערכת הדיוור וכו'. למערכת הדיוור קיימים יתרונות רבים, ביניהם: העברת מסרים למספר רב של אנשים בו זמנית, המסרים מועברים תוך זמן קצר, המידע הרלוונטי מגיע ישירות ללקוח, ניתן למדוד את הצלחת הדיוור על ידי אומדן כמות האנשים שפתחו את הדואר האלקטרוני או כמות המעורבות (למשל לחיצה על לינק לרכישה), רוב האנשים מקבלים התראה בטלפון הנייד בעת קבלת דואר אלקטרוני (גישה מהירה למידע) ועוד.

מערכת דיוור

עיצוב ועריכת תמונות

חלק מעבודות השיווק בעסק הן גם שיווק ברשתות החברתיות. לרוב נשתמש בשירותיו של מעצב גרפי בכדי ליצור מודעות ותמונות מעוצבות, אך לעיתים נמצא את עצמנו זקוקים בדחיפות לעדכון מודעת דרושים או לעיצוב פשוט לתמונה עבור המדיה החברתית. מערכות כדוגמת CANVA יכולות לסייע לכם בנושא מאחר והן תוכנות עיצוב אונליין גם לאנשים שמעולם לא למדו עיצוב גרפי. אגב תמונות חינמיות ניתן לקבל ממאגר התמונות של PIXABAY, שם נמצאות תמונות מסוגים שונים העשויות לסייע לכם בתפעול העמוד העסקי בפייסבוק.

מערכת CRM

מערכת זו יכולה לאפשר לכם להתנהל בעסק על הצד המיטבי, היא מאגדת בתוכה את כל נתוני הלקוחות ומסייעת בניהול הלקוחות השוטף. מוטב לבחור מערכת ידידותית למשתמש וקלה לשימוש. כך תוכלו לתעד את שיחותיכם מול הלקוח, לדעת מה הובטח לו ומה נותר לבצע. כמו כן, בדקו אילו אפשרויות מערכת CRM מעניקה לכם ולמדו אודות יתרונותיה, כך תוכלו להוציא ממנה את המיטב.

ניהול עסק עצמאי יתבצע על הצד הטוב ביותר כל עוד תשתמשו בכלים שיסייעו לכם לייעל את העבודה ולנצל את נפלאות הטכנולוגיה לטובתכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד