מתאמנים? אפשר להשיג אבקת חלבון בלי לקרוע את הכיס

בשנים האחרונות אבקת החלבון הפכה לנפוצה מאד, במיוחד בקרב מתאמנים שמבקשים להעלות את מסר השריר שלהם. במאמר הבא נסביר מה זה אבקת חלבון, מה החשיבות שלה למתאמנים ואיך אפשר להשיג אותה מבלי לקורע את הכיס.

מה זה אבקת חלבון?

אבקת חלבון היא תוסף מזון שמכיל בתוכו כמות נכבדת של חלבון בכל מנת הגשה. המקור לחלבון הזה יכול להגיע מחלב, ביצים, אפונה, חיטה, סויה ועוד. מקור החלבון העיקרי שאתם תראו על המדפים בחנויות זה חלבון Whey, שזה למעשה מי גבינה. בחלבון הזה יש את פרופיל חומצות האמינו הגבוה ביותר מכל שאר החלבונים, מה שאומר שגם איכות הספיגה שלו היא הטובה ביותר.

איך רוכשים אבקת חלבון בלי לקרוע את הכיס?

אנחנו בטוחים שבתור סטודנטים אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להיכנס להוצאות מטורפות בעקבות השימוש באבקת החלבון. כיום תוכלו למצוא מבחר אבקות חלבון במחיר משתלם מבלי לקרוע את הכיס, אך חשוב למצוא את המקומות הנכונים לרכוש בהם. מומלץ מאד לבצע סקר שוק ולבדוק אם יש חברה שמציעה מבצעים משתמשים. לדוגמא, אם אתם צריכים מגוון רחב של תוספים ולא רק אבקה, אנחנו ממליצים לכם לרכוש את כולם ברכישה אחת, סביר להניח שזה ישתלם לכם.

מי צריך להשתמש באבקת חלבון?

חשוב לציין, אתם לא חייבים לצרוך אבקת חלבון, אלא אם יש לכם חוסר בחלבון ואתם לא מוכנים להשלים אותו באמצעות תזונה ממקורות טבעיים. ברוב המקרים אבקת החלבון מיועדת לאנשים שמתאמנים בחדר כושר ומעוניינים להעלות את מסת השריר שלהם. לדוגמא, אם אתם מתאמנים שצריכים להגיע ל- 100 גרם חלבון ביום על מנת להשיג את המטרה שלכם ואתם מצליחים להגיע באמצעות תזונה רגילה ל- 75 גרם ביום, את השאר תוכלו להשלים באמצעות אבקת החלבון.

מה היתרונות של אבקת החלבון?

החלבון הוא אב מזון חיוני מאד לבריאות שלנו, הוא אחראי על התאוששות השרירים והגוף לאחר אימון. בנוסף, הוא עשוי לשפר את הביצועים הספורטיביים בקרב מתאמנים ומפתחי גוף שלא צורכים מספיק חלבון ביום. בנוסף, החלבון הוא זול ביחס לאוכל מוצק כמו חלב, ביצים, דגים ובשר. כמו כן, החלבון הוא מאד  מין ונוח לשימוש, אתם פשוט יכולים לקחת אותו אתכם לכל מקום, להכניס אותו לשייקר, לערבב עם מים ולצרוך.

מתאמנים? אפשר להשיג אבקת חלבון בלי לקרוע את הכיס

מה החסרונות של אבקת החלבון?

כמו בכל מוצר אחר בשוק, ישנן אבקות חלבון יקרות ואם אתם מוגבלים מבחינת התקציב, אין ספק שזה יכול להוות עבורכם לאיזה שהוא נטל, אך על זה נעמוד בהמשך המאמר. בנוסף, החלבון אינו משביע ביחס למזון מוצק, הוא מכיל בין 110-150 קלוריות במנה ולמי מכם שמתאמנים ומוציאים המון אנרגיה, זה לא תמיד מספיק. לכן, סביר להניח שמעבר למנת החלבון הזו, תצטרכו לצרוך מזונות מוצקים נוספים על מנת לשבוע.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים אבקת חלבון?

ראשית, אנחנו ממליצים לכם לבדוק כמה חלבונים יש באבקה ומאיזה סוג. תמיד מומלץ להשתמש באבקה המשלבת כמה סוגים של חלבונים, על מנת להבטיח זרימה מוגברת של חומצות האמינו לשרירים. בנוסף, מומלץ לבדוק מה אחוז החלבון באבקה, כדאי שהערך שלו לא יהיה נמוך מ- 78%. כמו כן, הקפידו לרכוש אבקה בקופסה אטומה על מנת שתישמר לכם לאורך זמן.

לסיכום, אין ספק שהחשיבות של אבקת החלבון היא רבה, במיוחד עבור מי מכם שנוהגים להתאמן ורוצים להעלות את מסת השריר. עם קצת עבודה וסקר שוק מקדים, תוכלו למצוא אבקות חלבון במחיר משתלם במיוחד.

נגישות
גלילה לראש העמוד