קורסים אחרי צבא

השחרור מהצבא מביא עמו שמחה רבה לקראת האזרחות אבל יחד עם זה, גם הרבה חששות. מה עכשיו? באיזה מקצוע אבחר? האם לטייל ואז ללמוד, או להפך? שאלות רבות מתרוצצות בראשם של המשתחררים, כאשר רובם ללא כיוון כלל ואינם יודעים מה יעשו לאחר השחרור. אם אתם עומדים להשתחרר מהצבא בקרוב ומתלבטים לגבי לימודים או רכישת מקצוע, הכתבה הבאה תוכל לעשות לכם קצת סדר בראש.

קודם כל לחשוב על כיוון

לפני שאתם מתחילים לחפש לימודי תעודה או לימודים לתואר ראשון, מוטב שתחשבו על התחום בו תרצו לעסוק. כיום, מקומות רבים מאפשרים לימודי תעודה הנמשכים כמה חודשים, אלה יאפשרו לכם להכיר את התחום, כך אם תרצו לעסוק בו בעתיד, תוכלו להתפתח ולרכוש השכלה נוספת ונרחבת יותר. האפשרויות הן רבות והתחומים מגוונים, החל מלימודי הנדסה, לימודי אמנות ועד לקורסים שיאפשרו לכם לעבוד מהבית, כולם יכולים להיות רלוונטיים עבורכם.

לימודים אחרי צבא

אם אתם עדיין לא בטוחים לגבי התחום בו תרצו לעסוק, תוכלו לקחת חלק בקורסים קלילים שיעשירו אתכם ויאפשרו לכם לעבוד בתחום שמעניין אתכם, כמו כן הם יכולים לסייע לכם בהכנסה נוספת. רוצים דוגמאות?

אילוף כלבים

אם הכלבים הם חלק מהותי מחייכם ואתם רוצים לבלות עמם זמן רב, מוטב שתשקלו ללמוד אילוף כלבים. במהלך הלימודים תרכשו כלים שיסייעו לכם להכיר את אופיו של הכלב ולדעת כיצד להתנהל איתו על הצד הטוב ביותר. לאחרונה המודעות כלפי בעלי החיים גדלה כך שמשפחות רבות מאמצות לחיקן כלבים ובעלי חיים נוספים, תוכלו לעסוק בתחום באופן עצמאי או למצוא עסק לאילוף כלבים באזור מגוריכם, בו תוכלו להשתלב ולעבוד.

קורס בשוק ההון

מסחר בבורסה הוא בין הדברים הנפוצים ביותר בקרב אנשים שרוצים להרוויח כסף מהבית, כלומר ניתן לשלב את המסחר בשוק ההון יחד עם עבודה נוספת, במהלך לימודי תואר וכו'. כיום קיימים קורסים שונים ללימודי שוק ההון, כמו גם קורסים אונליין שאפילו לא מצריכים מכם לצאת מהבית עבורם.

שיווק באינטרנט

תחום הדיגיטל הוא בין התחומים המבוקשים ביותר ואינם מחייבים לימודים ממושכים. בתוך קטגוריה זו ניתן ללמוד שיווק בפייסבוק, קידום אתרים אורגני, כתיבת תוכן ועוד. חלק מהקורסים תוכלו ללמוד אונליין אך כמובן שקיימת האפשרות ללימודים מסורתיים יותר בכיתה עם מרצה. היתרון בתחום זה הוא שניתן לעסוק בו באופן עצמאי.

קורס ברמנים

עבודה בחיי הלילה יכולה להתאים למעוניינים בעבודה נוספת או במהלך לימודי תואר ראשון. מעבר לכך, מדובר בעבודה מהנה שיכולה לספק לכם הכנסה מכובדת עד שתחליטו על הכיוון בו אתם רוצים ללכת בהמשך.

ומה לגבי לימודי תעודה?

מעבר לקורסים הללו, תוכלו לבחור בלימודי תעודה שכן מדובר בלימודים שאינם נמשכים לאורך מספר שנים כפי שנמשך התואר הראשון ואין צורך לגשת למבחן הפסיכומטרי. כך, בתום כמה חודשים תהיה ברשותכם תעודה מקצועית ותוכלו להתחיל לעבוד בתחום שבחרתם. לימודי התעודה יכולים להיות במגוון תחומים כמו: עיצוב גרפי, צילום, אנימציה, מקצועות המטבח, איפור ועוד. רצוי לברר מראש אם ניתן לשלם על הקורסים הללו באמצעות הפיקדון שמוענק לכם בתום השירות הצבאי.

ואם בכל זאת ארצה לימודים אקדמאיים?

לימודים באוניברסיטאות ובמכללות הם לא משהו שיש לפסול גם אם יש ברשותכם תעודה מקצועית. במקרים אלו מומלץ להיוועץ עם יועצי הלימודים שקיימים באקדמיה ולהגיע לימים הפתוחים שהמוסדות מארגנים. אלה יאפשרו לכם להכיר את מוסד הלימודים מבפנים ולשמוע על הקורסים שצפויים לכם לקראת לימודי התואר.

 

לא משנה מה תבחרו ואיזה תחום ילווה אתכם בעתיד, בחרו קורסים שמעניינים אתכם. כך תוכלו ליהנות מהעשייה ומהלימודים ואולי בעתיד גם להתפתח בתחום ולהגיע להישגים חדשים. בהצלחה ושחרור נעים!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד