סטודנטים? כך תאכלו באופן בריא יותר במכללה או באוניברסיטה

החיים הסטודנטיאליים הם מאוד מאתגרים עבור רבים מבחינה תזונתית: אתם יותר עסוקים, יותר לחוצים, אין לכם הרבה זמן לאכול, וגם אין לכם הכנסה פנויה גבוהה כדי לקנות את האוכל.

הטעות הנפוצה ביותר שעושים סטודנטים הנה לא לאכול מספיק ירקות ופירות ומזונות עתירי סיבים תזונתיים, ולהחליף את אלה במזון ממותק ומטוגן שהוא פחות בריא ויותר משמין.

אז מה עושים? איך "מנצחים את המשחק" התזונתי ובכל זאת מצליחים לאכול טוב יותר בזמן הלימודים?

נתחיל מכך שאכילה נכונה משמעותה לצרוך באופן מאוזן ובריא כמות טובה של חלבונים פחמימות ושומנים. אם לפשט את התמונה – עליכם לאוכל מדי יום שתי מנות של ירק, מנה של פרי, כמה מנות של דגנים מלאים וכמה מנות טובות של חלבון.

 

כמה "חוקי אצבע" שיעזרו לכם לעבור את היום באופן נכון מבחינה תזונתית:

 

המנה של הפרי או הירק שאתם מוסיפים יכולה להיות סלט קטן, תפוח, או אפילו כוס מיץ תפוזים טבעי. אתם יכולים לסיים את הארוחה עם בננה במקום חטיף, ואפשר גם לקנות שקית של ירקות חתוכים בקפיטריות של האוניברסיטה.

אוכל בריא לסטודנטים

  • הוסיפו מקורות של סידן לתזונה שלכם

למרות שאתם חושבים שאתם כבר בוגרים – בעצמות שלכם עדיין נכנות עד גיל 30 בערך, והן חייבות סידן כדי להיבנות כמו שצריך. נצלו את הגדילה שלכם כדי לבנות מבנה גוף טוב יותר להמשך חייכם והוסיפו סידן בכל ארוחה. אם אתם אוכלים מוצרי חלב – יוגורט וגבינות קשות הם מקור טוב לסידן. אם אינכם אוכלים מוצרי חלב – תוכלו למצוא את הסידן שאתם צריכים בזרעים אגוזים וירקות ירוקים, כמו גם בחלב סויה או חלב שקדים.

 

  • שתו יותר מים

הגוף שלכם זקוק למים, ומים גם תורמים לתחושת השובע במחיר של אפס קלוריות בלבד :-). אם המים לא מספיק טעימים לכם – אתם יכולים להוסיף להם מלפפון חתוך או לימון כדי לשנות להם טעם ללא הוספת קלוריות.

 

  • ספרו קלוריות

כשאנחנו סופרים קלוריות אנחנו שמים לב לכל מה שאנחנו אוכלים. יש לא מעט אפליקציות שעוזרות לשמור על מאזן קלורי טוב – עשו שימוש באחת מהן.

 

  • בשעות הערב – הקפידו לאכול מזון בריא

בשעות הערב כשאתם מזמינים חברים או הולכים לחברים לבלול או ללמוד ביחד, הקפידו על כך שמה שאתם מגישים ואוכלים הוא מזון בריא שאין בו יותר מדי סוכר ושמן. כמה חטיפים שלדוגמא שהם בריאים יותר מהאחרים:

  • פופקורן שמכינים לבד בבית
  • זרעים (חמניה, דלעת וכו) ואגוזים
  • פריכיות אורז
  • פירות טריים

 

  • התחילו "מועדון ארוחת ערב" עם חברים

התזונה הכי טובה שאתם יכולים לצרוך הוא מזון מבושל שאתם מכינים בעצמכם. מכיוון שסטודנטים בדרך כלל חיים לבד, הם בדרך כלל מתעצלים להכין לעצמם אוכל. אם תחברו לקבוצה של חברים שהם שכנים למעונות או גרים באותו אזור – תוכלו לחלוק בנטל ולשתף ארוחות בהן כל אחד מביא משהו שהכין.

 

בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד