לא יודעים מה ללמוד: מסלולי לימוד למתלבטים

כולנו מכירים את זה: אנחנו מסיימים את התיכון, משתחררים מהצבא, חוזרים מהטיול הגדול וכעת מונפת מעל לראשינו 'חרב הלימודים' שמאיימת עלינו כי לא נתעכב ונרשם מיד ללימודים תוך בחירת מקצוע שההורים, החברה והסביבה מצפה שנלמד.

עם זאת רגע לפני שבוחרים בעוד מקצוע אפור ומשמים, ורגע לפני שמבזבזים את כספי הפיקדון על סמסטר לא מוצלח, תואר ראשון ב'מדעי הדשא' או על קורס לא אפקטיבי – חשוב לדעת כי כיום ישנם שלל מסלולי לימוד מעניינים במיוחד שכדאי להכיר!

אז איזה מסלולים חשוב להכיר כאשר מתבלטים? הכנו לכם רשימה של 5 מסלולים שיוציאו אתכם מהשגרה!

מסלולי לימוד

לימודי בוררות

בוררות היא שיטה אשר בה משתמשים לפתרון מחלוקות מחוץ לכתליי בית המשפט, כאשר מדובר בניהול תהליכים וקונפליקטים על ידי צד שלישי הלוא הוא הבורר.

לימודים מסוג זה נועדו ליישב שלל סכסוכים משפטיים וסכסוכים עסקיים תוך ניהול משא ומתן במקרים של חילוקי דעות וקונפליקטים קשים.

בורר הוא בעצם סוג של מגשר שנועד למנוע הגעה יקרה ומתישה של הצדדים לבית המשפט, והוא מסייע לרבים להימנע מפנייה אל ערכאות משפטיות ופתרון שמגיע מתוך ניהול הקונפליקט על ידי שני הצדדים ועם החלטה שניתנת על ידי הבורר ובהתחשבות בשני הצדדים בקונפליקט.

לימודי בוררות הם לימודי תעודה שמתאימים למי שרוצה לעסוק בעריכת דין ומשפט או למי שרוצה להסב קרירה מעורך דין ולהפוך לבורר.

במהלך הלימודים לומדים על סוגי בוררויות, הסכמים, דיני ירושות וצוואות, על עבודתם של בוררים, תוקפו של פסק בוררות, הבדלים בין בוררות לגישור כמו גם ההבדל בין עריכת דין ועוד. לימודי בוררות ניתן ללמוד במוסדות לימוד שונים כמו אקדמיה בקריית אונו ועוד.

פרסום ותקשורת שיווקית

אם בעבר מרבית הפרסום הייתה מתקיימת דרך שלטי חוצות, מודעות ופרסומות במגזינים, הרי שקיום כבשה את זירת הפרסום הניו מדיה הנוגעת לכל הקשור לפרסום ברשתות החברתיות, פרסום ברשת האינטרנט, בסמארט פונים ובאפליקציות.

מי שרוצה להכיר את כל החדש בתחום הפרסום ולקבל את הכלים לפרסום בפלטפורמות מתקדמות יוכל ליהנות מלימודים שכוללים את תולדות הפרסום, לימודי קופירייטינג, תקציבאות, חשיבה יצירתית, לימוד עבודה מול לקוח ועוד.

לימודים מסוג זה אותם ניתן ללמוד בעיקר במכללות באזור המרכז: מאפשריים לאנשים יצירתיים וכאלה שאוהבים את עולם הפרסום ליהנות מהיכולת לעבוד בתחום בין אם כעצמאיים או בין אם כמנהלי קריאייטיב במשרדי פרסום.

לימודי בריאות

כיום כדי להתעסק בבריאות ושיפור איכות החיים לא חייבים ללמוד רפואה. מסלולים של לימודי בריאות כוללים גם לימודים של רפואה אלטרנטיבית, תואר בריפוי בעיסוק, לימודי הפרעות תקשורת ועוד.

לימודים מסוג זה מתאימים למי שרוצה להרחיב ידיעות בתחום הבריאות למי שכבר עוסק ברפואה ורוצה להתמקצע בתחומים שונים, וכמובן למי שרוצה להוציא תואר ראשון בלימודי בריאות שונים ולעבוד עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים.

לימודי פיזיותרפיה

בשנים שבהן מנסים רבים להפסיק את התלות בכדורים ובמשככי כאבים, נכנסים מקצועות כמו פיזיותרפיה לתמונה. באמצעות לימודים אלה יכולים הסטודנטים להכיר את עולם האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף, מכירים שיטות טיפול ייחודיות, לומדים כציד לאפשר למטופלים תפקוד מוטורי וגופני טוב יותר, תוך שהלימודים מתמקדים בהערכה, מניעה, טיפול שיפור ושיקום של תפקודי מערכת השלד, השרירים והעצבים כמו גם מערכות הלב והנשימה.

עוד מתמקדים הטיפולים בשיקום לאחר כוויות, בטיפול בשליטה בשרירי רצפת האגן, בטיפול שיקומי לאחר התערבות על רקע טיפול התפתחותי, אונקולוגי, וכדומה. לימודים כאלה ניתן ללמוד במכונים שונים כמו אקדמיה אונו שנחשבת מובילה בתחום.

לימודי רוחניות ומיסטיקה

אם אתם רוצים לצאת לגמרי מהקופסא וליהנות מלימודי רציניים שחוקרים דתות תרבויות ורוחניות, תמיד תוכלו להגיע אל הצפון וללמוד בשלל מכללות את הנושא של מיסטיקה ורוחניות.

כיום ישנה נטייה לנסות להבין יותר תרבויות אחרות, תוך קבלת הרצאות ממומחים בנושא תופעות רוחניות כמו גם פרופסורים וחוקרים. לימודים אלה מעשירים במיוחד והם כאלה שיפתחו בפינכם צוהר לעולם רוחני אך גם כזה שחוקר, בודק ומגלה.

נגישות
גלילה לראש העמוד