כל הדרך להצלחה: הכירו את עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי היא עמותה חברתית ללא מטרות רווח שמצליחה מזה שנים רבות לסייע לאלפי בני נוער בכל רחבי הארץ. אם עדיין לא שמעתם על הפעילות של העמותה, עכשיו זה הזמן להכיר את מי שמצליחה להוביל ליצירה של שינוי חברתי משמעותי, אשר מגיע לידי ביטוי בשורה ארוכה של תוכניות שעתידות להתרחב גם לערים נוספות, כחלק מהבנה כי בזכות הליווי האישי ניתן יהיה להוביל לצמצום הפערים ובהתאם לכך גם להתכונן לקראת העתיד. אם עדיין לא שמעתם על העמותה, עכשיו זה הזמן להכיר ולהתרשם.

דוהרים כל הדרך להצלחה

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי, מתוך חובה ערכית ומוסרית של המייסדים ליצור שינוי וקידום של החברה כאן בישראל. כמי שנולדו וגדלו בעיר צפת, רואים האחים בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מנתינה לאחר, ללא תמורה ועם שימת דגש על יצירה של ליווי אישי. אחת מהתוכניות החשובות של העמותה מתמקדת בתוכנית ליווי ארוכת טווח בעבור נוער בסיכון שאינו מוכר על ידי רשויות הרווחה, כאשר העמותה פועלת באופן עצמאי ובשיתוף פעולה עם גורמי הרווחה לטובת יצירה של תוכנית פרטנית המותאמת באופן מדויק לצרכים הנדרשים. תוכנית זו זוכה לשבחים רבים הן מצד גורמי החינוך אך גם מצב המשתתפים עצמם אשר רואים בתוכנית הזו כפלטפורמה מרכזית שבמסגרתה ניתן יהיה להוביל למימוש עצמי, הן במסגרת הלימודים אבל גם במסגרת הצבא, אקדמיה ובהמשך גם בשוק התעסוקה.

המייסדים מלווים באופן אישי את הבוגרים של התוכנית גם לאחר סיום הלימודים, כחלק מהבנה כי היחס כמו גם המענה אותו הם מקבלים בהתאם לצרכים הוא המפתח לכדי יצירה של חברה חזקה, ועל כן פועלים בעמותה לטובת קידום של תוכניות נוספות ובעלות השפעה על דור העתיד של מדינת ישראל.

 

 

השקעה ופיתוח בפריפריה

חלק מהותי מהעבודה של העמותה הוא השקעה ופיתוח הפריפריה. רפי אדרעי ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי קידמו תוכנית שבמסגרתה משקיעים מאמצים רבים בעבודה חברתית וקהילתית, כאשר אחת מהפעולות היא שיפוץ של ספריה בעיר צפת בה נולדו וגדלו המייסדים. לאור התגובות המצוינות והתמיכה, הפיילוט צפוי להתרחב לערים נוספות ברחבי הארץ, כאשר בעמותה רואים בהשקעה ופיתוח הפריפריה כחלק משמעותי מהיכולת להוביל קדימה ובכך ליצור שינוי שמגיע לידי ביטוי גם באיכות החינוך אבל גם ביכולת להשוות את התנאים של הפריפריה לתנאים של המרכז.

מעבר לכך, משקיעים בעמותה גם בנושא הטכנולוגי, וזאת על ידי חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים בעבור משפחות הזקוקות לכך. התוכנית הזו התחילה לראשונה בעקבות פרוץ מגפת הקורונה אולם נמשכת גם בימים אלו ממש, הן בשל הביקוש הגבוה למחשבים והן בשל התגובות המצוינות שקיבלו בעמותה מצד משפחות ותלמידים.

לסיכום

עמותת אחינועם דוהרת קדימה ומסתכלת אל עבר העתיד, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות רבות. העמותה שהוקמה מתוך רצון ליצור טוב אכן מבצעת את תפקידה כהלכה, ועדות לכך ניתן למצוא הן בתגובות המצוינות של גורמי החינוך והרווחה והן בעשייה המבורכת של המייסדים שפועלים לצד המתנדבים בכל ימות השנה. פעילות זו הופכת את עמותת אחינועם לעמותה חברתית חשובה מאוד בנוף הישראלי, כאשר ניתן בהחלט לצפות להפתעות נוספות בדמות תוכניות ארוכות טווח שיובילו למימוש החזון של העמותה לגבי העתיד וחיזוק הפריפריה בפרט.

נגישות
גלילה לראש העמוד