עבודה בחו"ל לסטודנטים

חולמים לעבוד וללמוד בחו"ל אבל עדיין חותמים בלשכת העבודה ליד הבית? אם אתם מחפשים עבודה זמנית המתאימה לסטודנטים שלומדים בחו"ל, כדאי שתקראו את המדריך המקיף לעבודה מעבר לים.

במדריך זה נפרט אודות עבודות לתקופה קצרה בחו"ל, שילוב עבודה עם לימודים וגם אודות משרות שיולידו קריירה מצליחה.

אם אתם מתכוונים ללמוד בחו"ל, הרי שצפויות לכם כמה שנים של כיף בהן תכירו אנשים חדשים, תוציאו תואר או תעודת מקצוע ותוכלו לעבוד בחול וגם להרוויח כמה שקלים. בשל כך חשוב כי תוציאו ויזת סטודנט וויזת עבודה, כבר עכשיו.

 

מהי הדרך להוציא אישור עבודה וויזת סטודנט?

לפני שנסביר על המשרות השונות המתאימות לסטודנטים בחו"ל, חשוב לדעת כי מי שמתכוון ללמוד באירופה, חייב באישור עבודה כמו גם באשרת עבודה וזאת במידה והחלטתם לשלב את הלימודים עם עבודה.

מי שירצה לעבוד וללמוד באירופה ואין לו דרכון אירופאי: יוכל לשהות בכל מדינה באירופה במשך 3 חודשים בהם עליו להסדיר את נושא ויזת הלימודים המשולבת עם ויזת סטודנט.

ויזת הלימודים תכלול בתוכה גם ויזת עבודה המאפשרת לסטודנט לעבוד במדינה בה הוא לומד: 20 שעות שבועיות בזמן הלימודים, ומשרה מלאה בזמן חופשות. הוויזה תאפשר  לעבוד בכל שנת הלימודים עם הגבלה של 120 משמרות מלאות, או 240 חצאי משמרות בשנה.  אבל האם זה משתלם ללמוד בחו"ל? נפרט על כך בהמשך.

עבודה בחו''ל לסטודנטים

כדי לקבל ויזת לימודים ועבודה חשוב לבצע כמה פעולות והן:

מילוי טפסים לקבלת ויזת לימודים אקדמיים

את הטפסים ניתן להוריד מאתרי השגרירויות השונות, תוך שישנם מקרים בהם מוסד הלימודים מספק את הטפסים הדרושים.

הוספת מסמכים

הוסיפו לטפסים שהורדתם מאתר של השגרירות: תדפיסי בנק המעידים על יכולות כלכליות ואישור הרשמה ללימודים באוניברסיטה או בכל מוסד אירופאי בו תרצו ללמוד.

*בהוצאת ויזה ללימודים בארצות הברית, תוכלו להוריד טפסי בקשה לוויזת סטודנט מאתר השגירות האמריקאית ולצרף לבקשה טפסים כגון: אישור הרשמה ללימודים, תדפיסים מהבנק המעידים על מצב כלכלי יציב, כמו גם שאר טפסים ואישורים שתצטרכו להוסיף על פי דרישות השגרירות.

הרשמה בעירייה

יש להירשם כסטודנטים בעירייה שנמצאת בעיר בה תבלו את שנת הלימודים.

פתיחת חשבון בנק

יש לפתוח חשבון בנק על שמכם בבנק המקומי במקום בו תלמדו.

ביטוח בריאות

יש לצאת מהארץ רק לאחר שיש לכם ביטוח בריאות פרטי. ביטוח זה יסייע לכם להתמודד עם מחלות או סיטואציות בריאותיות אחרות, וזאת בעת השהייה בחו"ל.

עבודה בחו"ל לסטודנטים

משרות מתאימות לסטודנטים בחו"ל

כולנו מכירים את המשרות הידיעות המתאימות לתקופות קצרות בחו"ל, כמו עבודה במכירות בקניונים, עבודה במכירת ציורים ושאר מוצרים מלדת לדלת, כמו גם עבודה בתחום ההובלות והמנעולנות. עוד ניתן למצוא עבודות זמניות כהופר (בייביסיטר), עבודה מלצרים בבתי קפה מקומיים ואף כעוזרי בית ומנקים.

מלבד הצעות העבודה הטריוויאליות, ישנן משרות לסטודנטים בתוך האוניברסיטאות כמו עוזרים למרצה, ספרנים ורכזים בתחומים שונים.

מחוץ לכותלי מוסד הלימוד תוכלו לאתר עבודות כמורים לעברית ומדריכים לגיל הרך, מדריכים במחנות קיץ, תוך שישנן הצעות לסטודנטים לעבודה בחברות הייטק בחצי משרה – מה שיכול לסייע לפתח קריירה מצליחה ולאפשר רילוקיישן עבור מי שירצה לעבוד כמה שנים בחו"ל.

האם משתלם לעבוד בחול בזמן הלימודים?

מי שיש לו אשרת סטודנט ואשרת עבודה, כדאי שישלב בין לימודים ועבודה בחו"ל, אך זאת ללא פגיעה בתהליך הלמידה.

אם אתם בוחרים עבודה בעגלות בארצות הברית, בוודאי שתוכלו במשמרת אחת להרוויח שכר עבודה של שבוע בארץ.

עבודה באירופה למשל, דומה מבחינת השכר שלה לשכר השעתי בארץ ישראל, בעוד שביוון ובשאר מדינות מזרח תיכון ומזרח אירופה, השכר השעתי נמוך יותר מזה שמקבלים שכירים בארץ. לכן יש לשקול הצטרפות לשוק העבודה האירופאי או האמריקאי, תוך בדיקות השכר השעתי.

בכל מקרה, ניתן לשלב לימודים בחו"ל גם עם עבודה מהבית, כמו עבודה בכתיבת מאמרים, שיווק ברשתות החברתיות, תמלול, עריכה וכל משימה שניתן לבצע דרך המחשב ללא נוכחות פיזית. בכך אפשר לעבוד וללמוד בכיף וגם להרוויח כמה שקלים עבור שנת הלימודים הבאה.

נגישות
גלילה לראש העמוד