חינוך לגיל הרך

אם אתם אוהבים ילדים, אם יש לכם גישה לילדים ופעוטות, וחשוב מכל: אם אתם רוצים לחולל שינוי לטובה בדור העתיד שלנו – אנו ממליצים לכם לבדוק כבר עכשיו האם חנוך לגיל הרך הינו מקצוע שמתאים לכם.

מקצוע זה, שנחשב פופולארי במיוחד בארץ ובעולם, חולש על מגוון תחומים שביניהם: הדרכה, ייעוץ, הוראה, הפעלות לגיל הרך, סיוע לגננת ואף גננות.

 

אבל מה השלבים בתהליכי לימודים לגיל הרך? כל המידע בהמשך.

הגיל הרך הינו גיל אשר בו הילדים אמנם מאד קטנים, אבל זהו בהחלט השלב שבו הם מתחילים הילדים הרכים לספוג את כל המתרחש סביבם ואט אט לגבש את זהותם.

אם אתם רוצים לסייע בגיבוש הזהות ולהפוך אותה לחזקה, בוטחת וכזאת שתאפשר לילדים להגיע בעתיד אל יעדים – חשוב תשכירו את המסלול להכשרה לעבודה בתחום זה:

בראשית חשוב לדעת כי על מנת לעסוק בתחום זה חייבים להוציא תואר ראשון בחינוך. על מנת להוציא את התואר הראשון יש לעמוד בתנאי הקבלה של האוניברסיטאות והכללות השונות אשר כוללים: ציון מינימאלי של 500 בפסיכומטרי וממוצע משוכלל של ציוני בגרות העומד על 90.

בתנאים יש לעבוד תוך בחירת מוסד הלימוד שמתאים לנתונים שלכם. כיום רוב האוניברסיטאות דורשות את ממוצע ציונים אלה מהמועמדים ללימודים, אך ישנן כאלה אשר מקבלות תלמידים לתואר ראשון בחנוך עם ממוצעים נמוכים יותר.

מה כוללת תכנית לימודים לגיל הרך?

לימודי הגיל הרך כוללים שלוש שנים של לימודים עיוניים שנועדו לקבלת תואר ראשון בחנוך. לאחר שלוש השנים יש לצלוח שנה רביעית אשר כוללת לימודי הוראה עם התנסות מעשית בהוראות וקבלת תכנית לימודים לגיל הרך.

שלוש השנים הראשונות כוללות לימודים עיוניים פדגוגים, תוך בחירת מסלולים שונים המתאימים לרצונות שלכם, ביניהם: לימודי מטפלות, קורסי גננות, כמו גם לימודי הדרכת פעילויות לילדים, לימודי תנועה לגיל הרך, שחיה וספורט.

חינוך לגיל הרך

מהם השלבים בתהליך קבלת עבודה בחינוך לגיל הרך?

על מנת להתקבל לעבודה כגננת או כסייעת לגננת, כמו גם לעבודה כמטפלים ומפעילים, יש לעבור כמה שלבי מיון במתרחשים במגוון מוסדות לימוד, מועצות עיריות ואף דרך חברות השמה וכוח אדם.

תהליך המיון מתרחש בשלבים הבאים:

התאמה לפרופיל – המוסדות אשר מחפשים את המחנכים מבצעים התאמה של המועמד או המועמדת לפרופיל המועמדים הרצוי ולדרישת הלקוחות.

סינון – לאחר ההתאמה מתבצע תהליך סינון ומיון המועמדים.

ראיונות – בשלב הבא מתקיימים ראיונות אישיים עם הסייעות או הגננות והגננים העתידיים

מבחני התאמה – לבסוף נערכים מבחנים אחרונים להתאמת הגננת, הסייעת או המחנכת לתפקיד.

כיצד מתחילים לעבוד

לאחר שבוצעו כל הסינונים, המיונים והמבחנים, תתבקשו להגיע ולעבוד בגן המתאים לכם ביותר מבחינת המגורים שלכם, כאשר מוסדות הלימוד יבחרו בשילוב של הבחירות שלכם עם התאמה לפי הסינונים והמבחנים.

כעת תוכלו להתאקלם בגן או במוסד הלימוד באמצעות חפיפה עם שתתבצע על ידי סייעת או גננת שעוזבת את התפקיד, כמו גם מטפל או מורה.

לאחר מכן יש לעבור על תכנית עבודה לגיל הרך ממש כמו שבציעתם בזמן הלימודים, ולהכיר את כל שלביה.

לסיכום, עבודה עם הגיל הרך היא אמנם מספקת, אך כדי לצלוח את תכנית הלימודים יש לבחור במוסד הלימוד המתאים ביותר לכם, לציונים שלכם ולדרך בה אתם רוצים לקיים את שנות הלימודים.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד