מה אתם רוצים להיות כשתיהיו גדולים?

 

אחת השאלות שמעסיקות לא מעט ילדים, מתבגרים ובחלק מהמקרים גם מבוגרים היא: מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול? ובכן, יש מי שיודע את התשובה אך חושש לעשות את הצעד הראשוני, יש מי שכבר נמצא בתהליך להגשמת החלום ויש מי שלא כל כך בטוח מהי הדרך הנכונה עבורו. בין אם אתם יודעים מה תרצו להיות כשתהיו גדולים ובין אם לא – ריכזנו בעבורכם שלל טיפים ורעיונות מקוריים. אז… שנתחיל?

הכל אני יכול!

החלומות שאנו חולמים בעודנו ערים, הם בהחלט חלומות שניתנים להגשמה, יש כאלה שרוצים לסייע לאוכלוסיות חלשות, יש מי שרוצים לעסוק בעולם התרבות והבידור, יש שבוחרים להיות עיתונאים ויש מי שחולמים להפיק סרטי קולנוע. כל החלומות הללו יכולים להתגשם כי עם ההשכלה הנכונה, השקעה גדולה ולא מעט מוטיבציה – תוכלו לעשות הכל.

בתור התחלה, כדאי להגיע ליום פתוח במכללות ובאוניברסיטאות השונות על מנת להתרשם מסוגי התארים ומסלולי הלימודים השונים. כמו כן, כדאי לברר על ייעוץ במכללת ספיר, משום שבו תוכלו לשוחח עם יועץ אקדמי ולמצוא את תחום הלימודים הנכון ביותר בעבורכם. הלימודים יאפשרו לכם לרכוש השכלה בתחום, כשבחלק מהתארים אף תוכלו לרכוש ידע מעשי (בייחוד כשמדובר בלימודי קולנוע ולימודי תקשורת). ללימודים אקדמאיים יש חשיבות די גדולה מבחינת קריירה ובחירת מקצוע, משום שיש מקומות עבודה שמחפשים אנשים בעלי השכלה מתאימה, ולעיתים היעדר השכלה אקדמאית עלולה לגרום לפסילתכם מהתפקיד (כמובן תלוי במקצוע שבחרתם).

בישראל יש מגוון רחב של מוסדות ללימודים גבוהים. בררו אילו תארים נלמדים במוסדות השונים בארץ, בחנו היטב את סילבוס הלימודים וודאו שהתחום מעניין אתכם. רק לאחר מכן תוכלו להירשם ללימודים וללמוד את המקצוע המועדף עליכם

להפוך תחביב למקצוע

לא כולם הולכים בשבילי האקדמיה כדי להגשים את החלום, משום שיש כאלה שבוחרים להפוך את התחביב שלהם למקצוע, ועל כן לעיתים הדרך להתמקצע וללמוד אינה עוברת בין מרצים, תקופות מבחנים ומטלות ביתיות. למשל אנשים שעוסקים במלאכת יד, דווקא יעדיפו להגיע למגוון רחב של סדנאות על מנת להעשיר את הידע שלהם בטכניקות אמנותיות. אותו הדבר לגבי ציירים או מוזיקאים. כמובן שניתן ללמוד בבתי ספר לאמנות ולמוזיקה, אבל אין כל חובה לעבור מסלול אקדמי, משום שבמקרים הללו הכישרון עשוי להיות זה שמכריע.

השקעה מביאה למצוינות

זה לא משנה מה תבחרו לעשות כשתהיו גדולים, אם תרצו להיות רופאים, עורכי דין, מוזיקאים, ציירים או מפיקי אירועים, משום שכל אחת מהדרכים הללו טומנת בחובה עבודה קשה והשקעה מרובה, ורק כך תוכלו לסלול לעצמכם את הדרך להצלחה.

בחירת מקצוע יכולה להיות משימה מאתגרת, ולעיתים גם מבוגרים לא יודעים מה הם ירצו להיות כשיהיו גדולים, ובמקרים הללו טוב לדעת שתמיד ניתן להתחרט, לעשות הסבה מקצועית ולפתוח דף חדש – כך שאם יש מקצוע שמעניין אתכם, למדו אותו והשקיעו בו, גם אם תבחרו בשלב מאוחר יותר ללכת בדרך אחרת.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד