לימודי ייעוץ משכנתאות: המדריך המלא!

רכישת דירה וכמובן לקיחת משכנתא הולכות יד ביד בכל הנוגע לשוק הנדל"ן הישראלי וכמובן עם האנשים הרוכשים דירה.

כיום כמעט כל זוג צעיר או מבוגר אשר רוצה לרכוש דירה חייב לקחת משכנתא, מה שמוביל אותם אל בנקים למשכנתאות ומשם אל יועצי משכנתאות אשר עובדים בבנק או בשלל מוסדות העוסקים בתחום.

בשל הביקוש הרב של יועצי משכנתאות אשר תפקידם לבצע את הייעוץ הנכון ביותר עבור רוכשי הדירות – מחפשים רבים בתחום ייעוץ משכנתאות לימודים, וקורסים אשר יכשירו אותם לעבודה.

אבל מלבד כל אלה, למי מתאים לימודי ייעוץ משכנתאות? מה לומדים בקורס וכיצד עובד התהליך של מציאת עבודה בתחום? כל המידע בהמשך.

 

אם אתם רוצים ללמוד יותר על משכנתאות וייעוץ למשכנתא – חשוב שתדעו בראשית למי מתאים הקורס:

קורס או לימודים מסוג זה מתאים למגוון אנשים מכל סוגי האוכלוסייה ביניה:  אנשים אשר רוצים לשנות קריירה, כאלה שרוצים לרכוש ידע בתחום המשכנתאות, אנשים שיש להם זיקה לתחומים פיננסיים ואף לחשבונאות ומיסים, לסטודנטים או חיילים משוחררים, לאנשים בעלי הון עצמי אשר רוצים להשקיע אותו בתחום המשכנתא והפיננסיים, לרוכשי דירות המעוניינים להבין מהי המשכנתא הטובה ביותר עבורם, לאנשים שכבר יש להם משכנתא ואף לכאלה שרוצים לפתח קריירה בנדל"ן.

ייעוץ משכנתאות

מה למדים בניהול וייעוץ משכנתאות?

קורס או לימודים אקדמיים מסוג זה מטרתם לבצע הכשרה של אנשים לתפקידי יעוץ תוך הקניית הידע הנחוץ להם למקצוע. באמצעות לימודים מסוג זה מכירים הסטודנטים את הכללים בשוק המשכנתאות תוך קבלת כל הכלים לייעוץ נכון ופרודוקטיבי יותר.

במהלך הלימודים לומדים כיצד מחשבים ריביות, מהם המרכיבים של המשכנתא, מכירים את המסלולים השונים של משכנתאות בישראל, מבינים כיצד מתמודדים עם לקוחות וכיצד מתנהלים מול הבנקים השונים, מבינים את הסיכונים בלקיחת משכנתא ועוד.

לימודי ייעוץ משכנתאות כוללים תכנית הכשרה מדוקדקת, כאשר במהלך הלימודים למדים התלמידים אודות רכישת דירה והיבטים כלכליים בזמן הרכישה, משכנתא כמנוף כלכלי, לומדים אודות סוגי העסקאות לרכישת דירה, סקירת מסלולים שונים, מכירים את תורת הייעוץ, הדרך לחשב משכנתא, לומדים להכיר שווקים פיננסיים ועוד.

ומה לגבי תהליך הלימודים וההכשרה?

לאחר שביצעתם מחקר על התחום, הבנתם באיזה מוסד לימוד תרצו ללמוד, וקיבלתם את תכנית הלימודים זה הזמן להירשם ללימודי ייעוץ משכנתאות עם זאת חשוב לדעת כי בכל הנוגע ליעוץ משכנתאות, לימודים מחייבים הגעה ל 60 שעות לימוד.

לאחר הלימודים ולעיתים גם במהלכם התהליך יכלול גם סטאז' אשר נועד להטמיע את החומר הנלמד ולבצע הכשרה מקצועית בתחום, כאשר עם קבלת התעודה ניתן להתחיל לעבוד במגוון מוסדות פיננסיים או לנהל את המשכנתא האישית בצורה טובה יותר.

בנוסף לאחר תהליך הלימודים, רבים מוצאים עמם הופכים עצמאיים בתחום תוך שהם פותחים חברת ייעוץ משגשגת.

נגישות
גלילה לראש העמוד