לימודי אנגלית בבית ספר, האם זה מספיק?

כבר בבית הספר היסודי, הילדים מתחילים ללמוד את רזי השפה האנגלית. בהתחלה הם לומדים מילים בסיסיות, משפטים שימושיים ועם הזמן מתחילים להכיר את כללי התחביר על מנת שיוכלו להשתמש בשפה באופן המיטבי. זה לא סוד שידיעת אנגלית פותחת לא מעט דלתות בעולם העסקים, ומלבד זאת, היא שפה משמעותית במיוחד. לאחרונה נשמעים יותר ויותר קולות של הורים מודאגים שחוששים שרכישת השפה האנגלית בבית הספר אינה מספיקה להתנהלותם העתידית של הילדים. ניכר כי תלמידים רבים זקוקים לתגבור באנגלית ומתקשים ללמוד את השפה באופן בו היא נלמדת בכיתות הלימוד. מה עושים? יש לנו כמה פתרונות עבורכם: לימודי אנגלית

משחקי קופסא באנגלית

משחקי קופסא כבר אינם משחקים לשם ההנאה בלבד, אלא משחקים שמאפשרים לשחקנים ללמוד ולהתפתח. בשנים האחרונות ניכר כי משחקי קופסא עשויים לפתח את המיומנויות הקוגניטיביות בקרב ילדים ולשפר את תהליכי החשיבה שלהם. מלבד זאת, יש לא מעט משחקי קופסא שנועדו ללימודי אנגלית, כך תוך כדי המשחק, הילדים מרחיבים את אוצר המילים שלהם ולומדים כיצד להרכיב משפטים בצורה נכונה.

סאמר סקול

דרך נהדרת ללמוד אנגלית תוך שילוב פעילויות יומיומיות היא באמצעות סאמר סקול שמתקיים בארצות הברית. מחנה הקיץ כולל פעילויות בתחומים שונים כמו מדעים, ספורט, אמנות ועוד, וההתנהלות במחנה נעשית בשפה האנגלית בלבד. מה שמאפשר לילדים ללמוד לדבר אנגלית בכיף, תוך צבירת חוויות בלתי נשכחות, עיסוק בתחומים אהובים ורכישת חברים חדשים. גם אם הילדים אינם בקיאים באנגלית, המדריכים במחנה יסייעו להם לתרגם את המשפטים הנחוצים ולהתנהל באופן עצמאי בשפה זו.

מורה פרטי

חלק מהמקרים בהם הילדים לא מצליחים ללמוד בבית הספר, כנראה קשור להיעדר יחס אישי והכוונה ממוקדת. לכן, עבור התלמידים הללו, מורה פרטי עשוי להיות פתרון מועיל במיוחד. בין אם תבחרו להעסיק מורה פרטי מקצועי או סטודנט שבקיא בשפה – העדיפו אדם סבלני שיוכל להעניק לילדיכם את היחס הטוב ביותר. רצוי לעשות הפרדה בין הלימודים בבית הספר לבין הלימודים הפרטיים, ולרכוש מחברות ייעודיות וכלי כתיבה לכל אחד מסוגי השיעורים הללו.

קריאת ספרים

במסגרת הסילבוס של לימודי האנגלית בבתי הספר, התלמידים יידרשו לקרוא ספרים בשפה האנגלית ולהגיש דוח המפרט את עלילת הספר וניתוחו. ילדים רבים נרתעים ממשימות מסוג זה בשל הקושי בקריאה בשפה זרה, לכן תוכלו לסייע להם בתהליך ולהתחיל כבר מגיל צעיר לקרוא עמם ספרים באנגלית. התחילו עם סיפורים קצרים ואפילו סיפורים מוכרים, כך הילדים יוכלו להבין את המשפטים השונים בספר ולצבור לעצמם אוצר מילים מכובד.

כיתות לימוד קטנות

תגבור באנגלית שאינו מתקיים באמצעות מורה פרטי, יכול להיעשות בכיתות לימוד קטנות, כך שבכל כיתה יש כ- 10-15 תלמידים. בחלק מבתי הספר יש מועדוני צהריים הכוללים תגבורי אנגלית לילדים שזקוקים לשיעורי עזר, אך גם אם האפשרות הזו אינה קיימת, יש לא מעט מוסדות שיאפשרו לכם לרשום את הילדים לשיעורי עזר בכיתות לימוד קטנות. כך הילדים לא ירגישו שהם היחידים שמתקשים בלימודים, יקבלו את הסיוע הנחוץ להם ואפילו יזכו להכיר חברים חדשים. לימודי השפה האנגלית הם לימודים חיוניים במיוחד, הם יאפשרו לילדיכם להתקבל לאוניברסיטאות ומכללות יוקרתיות, יפתחו עבורם דלתות בעולם העסקים ויזכו אותם בלא מעט נקודות זכות בראיונות עבודה. אל תחכו לרגע בו הילדים יבקשו סיוע והעניקו להם אותו מבעוד מועד – בסופו של דבר, זה ישתלם לכולכם.

מי אנחנו

אתר לידר קולג' עוסק במגוון נושאים מתחומי הכלכלה, לימודים, חינוך, בריאות ועוד. באתר לידר קולג' תוכלו למצוא כתבות, מאמרים, טיפים ומידע רב בתחומים אלו. מטרתו של האתר היא להנגיש ולהעביר את הידע הקיים אצלנו בתחומים אלו לכלל ציבור הגולשים ברשת.

השארו מעודכנים

נגישות
גלילה לראש העמוד