קונדיטאות: כל הדרכים להיות קונדיטורים!

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מודעים למקצוע יוקרתי, יצירתי וכזה שנותן חופש מחשבה לכל אחד ואחת, תוך את היכולת להתבטא וליצור עולם ומלואו!

מקצוע זה הוא אל אחר מאשר קונדיטוריה אשר עוסקת בהמון מרכיבים עשירים, בדיוק וביכולת ליצור קינוחים מדהימים במראה אסתטי, מפואר, ראוותני, מתוחכם ועשיר.

אבל כיצד הופכים להיות קונדיטורים? האם אפשר להפוך לכאלה באמצעות תרגול וניסיון עצמאי, או שחייבים ללמוד לימודי קונדיטאות? כל המידע המתוק בהמשך.

קונדיטאות

אם עולם המתוקים תמיד משך אתכם, אם תכניות אפייה מרתקות אתכם ואם אתם כל הזמן חושבים על היצירה הבאה אותה תצרו ממרכיבים שונים ותהפכו לקינוח מושלכם – ייתכן ולימודי קונדיטוריה מתאימים לכם.

אבל כיצד ואיפה לומדים קונדיטוריה?

כיום ישנן כמה וכמה דרכים ללמוד את המקצוע, ברבדים שונים, רמות שונות והתמקצעות מסוגים שונים:

קורס קונדיטוריה בינלאומי

אחת הדרכים הפופולאריות ללמוד קונדיטוריה היא באמצעות קורס קונדיטוריה בינלאומי. בקורס זה יוצאים אל הקונדיטוריות הטובות ביותר בעולם אשר נמצאות בעיקר בצרפת, ושם לומדים את רזי המקצוע, את העבודה הכימית, העבודה המדויקת, את ההיגיון שבקונדיטוריה את עקרונות השוקלטרייה ועוד. קורס זה כולל בדרך כלל סטאז' מפרך אבל מעשיר וממקצע.

קורס קונדיטוריה  מקצועי

כיום ניתן ללמוד קורס מקצועי בשלל כיתות אמן ברחבי הארץ. את הקורסים מעבירים הקונדיטורים הטובים ביותר והשוקוליטיירים המומחים אשר עוסקים במקצוע שנים ומעבירים את הידע הרחב שלהם לתלמידים.

קורס לחם

עולם הלחם הוא עולם מופלא שאותו רבים רוצים לפענח. הלחם שלנו הוא מה שמחייה אותנו ושומר עלינו חזקים ובריאים. כדי ללמוד להכין לחם צריך קצת יותר מקמח ומים, וכיום עולם שלם נפרס מול האופים החובבנים שהופכים למקצוענים.

לימודי קונדיטאות מתקדמים

מי שרוצה להרחיב את ידיעותיו ועבר קורס אחד בקונדיטוריה: יוכל להכיר יותר לעומק את תחום זה. באמצעות שימוש בשיטות עבודה חדשות, תיאוריות פורצות דרך, שימוש בכימיה ומוצרים כמו חנקן נוזלי, שיטות הקפאה מיוחדות, טמפרור ועוד, לומדים התלמידים להעמיק את נושא הקונדיטוריה והופכים למקצוענים!

סרטונים

כיום ברשת ישנם אינספור סרטונים אשר מהם ניתן ללמוד שלל שיטות בקונדיטוריה ושלל טכניקות חדשות לאפייה. עם זאת לימוד דרך סרטונים שייך לחובבים ומי שרוצה ללמוד ולהתברג במקצוע כשף קונדיטור: חייב לעבור את השלבים המקצועיים.

קורסים אישיים קצרים

קורסים בהכנת עוגות ראווה, קורסי שוקולד, קורסים להכנת פוטיפורים, הכנת יצירות מג'לי מרציפן ועוד, כולם נודעו להקניית בסיס ייחודי בתחומים שונים. גם קורסים קצרים נחשבים טובים עבור ההתחלה של כל אופה וקונדיטור, כאשר לאחר מכן יש להתמקצע באמצעות קורסים ולימודי קונדיטוריה מקצועיים.

להיות קונדיטור

אז מה צריך על מנת להיות קונדיטור מקצועי וטוב?

כדי להיות קונדיטור מוצלח יש לשים לב כי אתם מחזיקים בתכונות הבאות:

אהבה למתוק – קונדיטוריה מקנה התעסקות במוצרים מתוקים, כאשר יש לדעת ליצור איזון נכון בין שלל טעמים המשתלבים עם טעם דומיננטי מסוג זה.

דיוק – קונדיטוריה בניגוד לבישול מחייבת דיוק. אם אתם אנשים מדויקים, פרפקציוניסטים שאוהבים שלמות: מקצוע זה הינו בשבילכם.

יצירתיות – זה נכון, בקונדיטוריה ישנם מתכונים בסיסיים שלא ממש מאפשרים טווח תזוזה. עם זאת באמצעות תעוזה ויצירתיות: ניתן להפוך כל קינוח סטנדרטי ליצירת אומנות.

אהבה ליופי ואסתטיקה – כדי להיות קונדיטור מוצלח צריך אהבה ליופי ואסתטיקה. שילובי צבעים מגרים, יכולת התאמה ויצירה מהגבולות הם שמאפיינים קונדיטור מוצלח!

משמעת – לימודי קונדיטאות מחייבים במשמעת, צייתנות ומשמעת עצמית. שקידה ולמידה ייקחו אתכם רחוק בתחום הכה נפלא הזה!

יוזמה – לאחר הלימודים המקצועיים תצטרכו לקחת יוזמה. תצטרכו ליזום העסקה, לפנות אל הקונדיטוריות המובילות או אפילו לפתוח עסק עצמאי!

עשו את כל אלה ותוכלו ליצור לכם עולם מתוק, עשיר ומוצלח!

נגישות
גלילה לראש העמוד