סוגים שונים של עורכי דין

בכל הנוגע לעולם החוק והמשפט –  חשוב לדעת כי כיום ישנם סוגים שונים של עורכי דין שכל אחד מהם עוסק בנושא אחר החשוב מאד לשמירה על הצדק וההגנה המיועדת למי שעומד למשפט, מי שזכויותיו הופרו, מי שנפגע מעבירה ועוד.

עורכי דין

אבל איזה סוגי עורכי דין הם הידועים והנפוצים? הנה רשימה של כמה מהם:

עורך דין דיני עבודה – עורך דין מסוג זה הוא אחד המבוקשים בארץ והוא נועד להגן על זכויות עובדים. עורך דין דיני עבודה מטרתו לספק ללקוח שלו, והוא העובד שנפגע ממעסיק, את כלל הזכויות אשר הופרו בהעסקתו כמו גם שהוא מסייע לו בעת פיטורין או כל טענה כלפיו: להגן על עצמו ולקבל את הזכויות המגיעות לעובד כמו פיצויי פיטורים, תשלומים לפנסיה, חודש הודעה מראש ועוד.

עורך דין פלילי – זהו עורך דין שרבים פחות מעוניינים להכיר והוא עוסק בכל מה שקשור במשפט הפלילי. עורך דין פלילי מגן על אנשים שהוגשו נגדם כתבי אשום בגין פשעים ועבירות שונות, הוא מסייע בעת חקירה משטרתית, תוך שעורך דין מסוג זה מייצג לקוחות בשלל עבירות או במקרים של האשמות שונות ופעולות שננקטו עבור לקוחותיו.

עורך דין מקרקעין – בימים שבה רכישת דירה היא תהליך סבוך ולא קל, רבים פונים לעזרה של עורך דין מקרקעין. עורך דין מסוג זה מסייע לרוכשי הדירות להבין את חוזה המכר, הוא בודק את כלל הסעיפים ברכישת דירה, מייצג לקוחות בעת מאבקים אודות קרקעות והוא מקנה את כל השירותים הדרושים לבעלי נכסים וקרקעות.

עורך דין תעבורה– עבירות תעבורה לצערנו הן לא דבר נדיר בישראל: מה שמוביל רבים מהנהגים לקבל דוחות תנועה המובילים לשלילת רישיון, כמו גם שחלקים מקבלים מבית המשפט עונשים אודות עבירות כאלה כמו גם עונשי מאסר ועבודות שירות. בשל כך חשוב להצטייד בעורך דין תעבורה בין אם רישיונכם נשלל ואתם אל מצליחים לקבל אותו בחזרה, לבין אם אתם נשפטים אודות עבירה תנועה חמורה.

אז אם אתם זקוקים לעורך דין – זה הזמן לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר שייצג אתכם וייעץ לכם בכל תרחיש.

נגישות
גלילה לראש העמוד