גרים קרוב לקמפוס: 4 טיפים למעבר דירה קל ומהיר

הגיע הזמן לארוז ואתם שוברים את הראש מאיפה להתחיל? ובכן, הגעתם בדיוק למדריך הנכון. במקום לבזבז זמן יקר וכסף, תוכלו כסטודנטים לבצע את מעבר הדירה על הצד הטוב ביותר, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי בשונה ממעבר משפחתי, כאן מדובר במעבר של אדם יחיד לדירה קטנה או דירת שותפים. בשביל לסייע לכם לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, להלן כל הטיפים הכי חשובים לפני מעבר לדירה.

מיון חפצים ואריזה נכונה

לפני שמתחילים את המעבר, צריך לבדוק מה אורזים. מיון של חפצים רצוי להתחיל לפחות חודש, כאשר היערכות לגבי האריזה צריכה להתבצע באמצעות חומרי אריזה כמו קרטונים, אותם ניתן להזמין אונליין. שימו לב כי בתהליך המיון צריך לסווג את החפצים שלכם לשלושה תחומים – מה משאירים, מה תורמים ומה מוכרים. לאחר שמיינתם את החפצים, השלב הבא הוא לארוז אותם בתוך הקרטונים וכן לסמן על כל קרטון מה הוא מכיל, כך שתוכלו לשלוף ולארגן בקלות את החפצים לאחר שהגעתם לדירה החדשה. בכל הקשור לחפצים יקרי ערך, קחו אותם איתכם בתיק או במזוודה, בשביל למנוע אובדן או פגיעה בחפצים בזמן המעבר.

הגנה על הפריטים

במקום למצוא את עצמכם עם עוגמת נפש משמעותית בעקבות שברים או סדקים בחפצים שיקרים ללבכם, חשוב מאוד להקפיד על תהליך אריזה אשר כולל הגנה על הפריטים החשובים באמצעות פצפצים או נייר אריזה. מדובר בשלב קריטי שיכול מאוד לסייע לכם להוביל את החפצים החדשים כאשר הם בשלמותם, בייחוד מאחר ולא מעט סטודנטים רוכשים חפצים או לוקחים חפצים יקרי ערך לטובת עיצוב של דירת סטודנטים הסמוכה לקמפוס.

 

 

מועד המעבר וחלוקה לאזורים

העדיפו להתחיל את תהליך האריזה לפחות כשבועיים עד חודש לפני המועד, מתוך מטרה להפחית את הלחץ הכרוך באריזה. טעות שרבים מבצעים היא להתחיל לארוז את החפצים במספר חדרים במקביל, במקום להתמקד בחדר אחד. התחילו בחדר השינה ומשם המשיכו הלאה, כאשר רצוי להוסיף מדבקות בצבעים אותם מדביקים על גבי הארגזים, כל זאת מתוך מטרה לארוז ובהמשך לפרוק בצורה מסודרת. כאן תוכלו למצוא מדריך מעולה עם טיפים נוספים לחלוקה לאזורים וכן אריזה נכונה, כחלק מהבנה כי התאמה של תהליך האריזה ללו"ז היא חיונית בעבור כל אחד שעובר דירה, ובוודאי בעבור סטודנטים עסוקים.

צ'ק ליסט

בשביל לשמור על סדר וארגון, מומלץ לערוך רשימה מסודרת עם כל המשימות הפתוחות שנותרו לכם, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לניצול זמנים מקסימלי וכן לתהליך אריזה שלוקח בחשבון את כל הציוד שאתם צריכים בשביל הדירה החדשה – החל מחומרי ניקיון ועד חומרי אריזה. העדיפו לערוך את הרשימה עוד לפני שאתם מתחילים בתהליך האריזה, ולאחר שאתם מסיימים את המשימה סמנו וי כך שבסופו של דבר תוכלו להשלים את המעבר במועד וללא עיכובים מיותרים. ברחבי הרשת תוכלו לאתר גם רשימות מטעם מומחים לתחום, כאשר ניתן בהחלט להיעזר בצ'ק ליסט שלהם לטובת השלמת תהליך האריזה באופן מאורגן, מסודר ואפילו חסכוני.

לסיכום

הרגע שבו אתם צריכים להתחיל ולארוז את החפצים הוא רגע מרגש אך גם מלחיץ במיוחד, בייחוד בשל החשש מפני תהליך אריזה שיהיה כרוך בזמן, מאמץ ואפילו כסף, בעקבות אובדן של חפצים. על כן, עברו היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן ויישמו אותם בשטח, כך שתוכלו להשלים את המעבר בזמן ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של פרק חדש ומרגש בחיים, כסטודנטים שעוברים לגור בסמוך לקמפוס הלימודים.

נגישות
גלילה לראש העמוד