לימודי האיחוד האירופי

אם אתם אוהבים היסטוריה, אך יחד עם זאת מתעניינים בכלכלה ופוליטיקה בעולם, סביר להניח שלימודי האיחוד האירופי הם הלימודים האידיאליים בעבורכם. מה לומדים? מהם תנאי הקבלה? והיכן ניתן לעבוד בתום הלימודים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

תכנית הלימודים

התכנית הייחודית ללימודי האיחוד האירופי מקנה לא מעט ידע לחובבי ההיסטוריה והפוליטיקה. מלבד הרחבת הידע, היא מכשירה את הסטודנטים באופן בסיסי אודות תחומים שונים כמו פוליטיקה, כלכלה, משפט וחברה במדינות האיחוד האירופי. הלימודים יעניקו לבוגרים הזמנות פז לצבור ידע בתחומים הללו ואף להשתלב במגוון רחב של עבודות המנהלות קשרים עסקיים עם מדינות האיחוד האירופי או גופים אירופאיים, כמו משרד הכלכלה, משרד החוץ, שגרירויות, תאגידים גדולים, מכוני מחקר שעובדים בשת"פ עם אירופה ואפילו בחברות אירופאיות שונות, כך שיש לא מעט הזדמנויות ואפשרויות תעסוקה לבוגרי הלימודים. מעבר לזה נציין, שאם יש לכם אזרחות אירופאית הרי שמדובר ביתרון ייחודי, משום שאתם זכאים לעבוד באירופה ולנוע בחופשיות בין כל מדינות האיחוד.

מהם הנושאים הנלמדים בתכנית ללימודי האיחוד האירופי?

סילבוס הלימודים עשוי להיות שונה ממוסד אקדמי אחד למשנהו, אך בדרך כלל מדובר בתחומי לימוד דומים, כשבין היתר תלמדו על כלכלת האיחוד האירופי (בעבר ובהווה), יחסי החוץ של האיחוד האירופי, פוליטיקה במדינות האיחוד ועוד. כמו כן, יש לציין כי בחלק מהמוסדות עליכם להירשם לקורס שפה (שאינו אנגלית), וללמוד את אחת השפות המדוברות במדינות האיחוד.

לימודי האיחוד האירופי

תנאי קבלה ומוסדות לימודים

יש כמה וכמה מוסדות לימודים שאליהם תוכלו להירשם. קחו לדוגמא את התכנית של אוניברסיטת תל אביב, האורכת כשנה. רוב הקורסים נלמדים בשפה העברית, כששניים נלמדים באנגלית. 10 מצטיינים יוכלו לטוס אל אוניברסיטת היינריך בגרמניה, ללימודים מעמיקים בחו"ל וכמובן בסבסוד מלא. כדי להתקבל לתכנית של אוניברסיטת ת"א, עליכם להיות בעלי תואר ראשון כשציון הממוצע שלכם עומד על 80 ומעלה.

באוניברסיטה העברית בירושלים, תוכלו להירשם ללימודי אירופה, כשהלימודים כוללים טיולים מסובסדים באירופה לטובת צרכי לימוד. תוכלו לבחור במסלול מחקרי, בו עליכם להגיש עבודת גמר בתום הלימודים, ואף תוכלו להירשם למסלול לא מחקרי. כדי להתקבל תצטרכו להשלים את חובותיכם לתואר ראשון וכמובן להצטייד בפטור מלימודי אנגלית.

מוסד נוסף בו תוכלו ללמוד הוא המרכז הבינתחומי בהרצליה, במרכז ללימודים אירופאיים. מדובר בלימודי תעודה שעשויים אף הם לקדם אתכם בשוק העבודה ולפתוח בעבורם הזדמנויות עסוקה רבות.

 

לימודי האיחוד האירופי יעניקו לכם ידע נרחב ומעמיק בנושא, מה שעשוי לפתוח בעבורכם דלתות רבות בעולם העסקים. בין אם תרצו לעבוד במשרדים ממשלתיים או בתאגידים גדולים, הרי שהיכרות מעמיקה עם ההיסטוריה, החברה והממשל של אירופה היא ללא ספק יתרון בולט על מתמודדים אחרים. בררו מבעוד מועד אודות הלימודים במוסדות הלימוד השונים וודאו שאתם עומדים בתנאי הקבלה, ולבסוף, הירשמו למוסד האידיאלי ביותר בעבורכם. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד