כל מה שצריך לדעת על חברה בע"מ

בשלב בו אנו מחליטים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח עסק משל עצמינו, עלינו לקחת בחשבון שעל מנת שנוכל להתחיל לגבות תשלום מלקוחות, אנו צריכים לבצע כמה הליכים בירוקרטיים שהחשוב והעיקר שבהם הוא פתיחה של עוסק מול רשויות המס וביטוח לאומי בישראל. האפשרויות המוכרות הן פתיחה של עוסק פטור שיכול לבצע עסקאות פטורות במע"מ בגובה של עד 100,000 שקלים בשנה פחות או יותר (המחיר מתעדכן מדי שנה, חשוב לברר מראש) או עוסק מורשה עם עסקאות שנתיות מעל הסכום הזה וכמובן תשלומי מע"מ. לצד האפשרויות הללו, ישנה אפשרות נוספת והיא פתיחה של חברה בע"מ. מתי האפשרות הזאת כדאית ומתי אין לנו ברירה אחרת? איך פותחים עוסק כזה ומה המשמעות, והאם יש דרך לקצר את התהליך? הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא.

רישום חברה מקוון

עוד לפני שנצלול קצת יותר לעומק, חשוב לנו להכיר לכם דרך מהירה ופשוטה לפתיחת חברה בע"מ. באתר Legal it אפשר לעשות רישום חברה מקוון שיש לו כמה משמעויות שונות. המשמעות הראשונה היא שחלקים רבים שהצריכו מכם הגעה פיזית למקומות שונים הם כאלו שאין בהם צורך יותר, כלומר אפשר לעשות את כל התהליך כולו כמעט רק מהבית. המשמעות השנייה היא הפחתה משמעותית של 500 שקלים מדמי הרישום שתהיו חייבים בהם, כך שבגדול יש כאן חיסכון משמעותי מכמה כיוונים.

מהי חברה בע"מ?

חברה בע"מ (בערבון מוגבל) היא תאגיד שהוקם לצורך ביצוע פעולות עסקיות על ידי בעלי המניות שלו. לחברה בע"מ יכול להיות בעלים אחד המחזיק בכל המניות או מספר בעלים המחזיקים במניות שמקנות בעלות באופן יחסי בהתאם לאחוז המניות שמחזיקים בהם. הרווחים שמצטברים בחברה מהווים את ההון שלה וניתנים לחלוקה על ידי דיבידנדים, שיכולים להיסחר בשוק ההון בעתיד אם יבחרו להנפיק אותה בבורסה.

מי יכול להקים חברה?

כל אדם או קבוצת אנשים זכאים להקים חברה בע"מ, כל עוד המטרה שלשמה הוקמה אינה עומדת בניגוד לחוק, אינה בלתי מוסרית ואינה עומדת בניגוד לתקנות הציבור.

מה היתרונות של חברה בע"מ?

הפרדה בין הרכוש הפרטי להכנסות החברה:

החברה בע"מ בעצם מגנה על בעלי המניות במקרה והיא נקלעת לצרות (שימו לב – לא בכל המקרים).

יתרון תדמיתי:

חברה בע"מ נתפסת בצדק כרצינית, גדולה ומסודרת יותר מעוסק מורשה ויש לה יתרון תדמיתי מובהק.

תוחלת חיים:

בניגוד לעוסקים מורשים ועצמאיים, חברה בע"מ עומדת בפני עצמה ואינה תלויה בבעלים שלה. ניתן להכניס משקיעים ובעלי מניות חדשים עד לשלב בו מחליטים על פירוק שלה למעשה והיא תמשיך גם לאחר שהמקימים שלה הלכו לעולמם.

כל מה שצריך לדעת על חברה בע"מ

מוניטין:

מבחינת בניית מוניטין, פשוט הרבה יותר לבנות ולתחזק מוניטין של חברה מאשר מוניטין של אדם בודד.

יתרונות מיסוי:

כאשר לחברה יש רווחים שלא מחולקים לבעלי המניות ומצטרפים להון הכולל של החברה ניתן לקבל הרבה הקלות מס.

האם יש חסרונות?

באופן טבעי יש גם כמה חסרונות. הקמה והחזקה של חברה בע"מ היא יקרה יותר מכמה כיוונים, החלפת שותפים היא בעייתית מה שעשוי לגרום לסכסוך בין בעלי המניות ופירוק של חברה בע"מ היא תהליך יחסית מורכב (למרות שגם אותו ניתן לעשות כיום אונליין במהירות ובמחירים נוחים).

לסיכום

אם אתם מכוונים לפעילות עסקית עניפה, יכול מאד להיות שהאפשרות של חברה בע"מ היא האפשרות הנכונה עבורכם וחשוב לזכור שכיום ניתן להקים אחת בתהליך מהיר ופשוט אונליין.

נגישות
גלילה לראש העמוד