לימודים בתחום היופי – המדריך המלא

 

אסתטיקה הנו ערך חשוב ומרשים, הנו ערך שגורם לאנשים לחוש יותר טוב עם עצמם וכלפי העולם, שיוצר רושם ראשוני, שבונה דימוי עצמי, שמשנה תפישה, שיוצק תחושה נינוחה ונעימה ובאופן כללי הנו ערך שמשפיע ומאוד מרשים, ואכן נשים וגברים רבים בוחרים להיעזר בלא מעט מהשירותים שמוצעים בתחום, אם עבור היום יום ואם עבור אירועים מיוחדים, כך שביקוש אינו חסר ובאותה נשימה גם מנעד המקצועות שנלמדים בתחום הנו רחב ומפואר, כך שלצורך הדוגמה ניתן לבחור ללמוד לעצב תסרוקות ערב, איפור קבוע, מניקור ופדיקור, סטיילינג, עיצוב גבות, הלחמת ריסים, קוסמטיקה טבעית, טכנאות ציפורניים, קורס שעווה ועוד.

עבודה לצד פרנסה

למרות שתחום היופי נהנה מביקוש רב, עדיין מי שלומד לימודים אלו עשוי לחשוש פן ההתחלה בעולם המקצועי תהיה קשה, ועל כן טוב לדעת שיש מקומות שמראש מאפשרים התחלה קלה, וזאת כי הם מאפשרים לבוגרי הקורסים השונים להצטרף את שורת העובדים. כך למשל מי שבוחר לעבור קורסים מגוונים באיל מקיאג', מגלה ששלל בוגרים מצטיינים זוכים לעסוק בחברה עצמה, הן כמדריכים והן כמאפרים, ועל כן גם מי שחולם על קליניקה פרטית משלו, ישמח אם ההתחלה תהיה כמה שיותר חלקה.

חשיבותה של תעודה

ממש כפי שחשוב שרופא שיניים יחזיק בתעודת הסמכה מקצועית, כך גם חשוב שמאפרת ובעלת מקצוע בתחום המניקור תחזיק בתעודת הכשרה, כי גם אם מדובר בתהליך שרבים מבצעים לבד בביתם וגם אם לא בהכרח מדובר באקט טיפולי או רפואי, עדיין יש התעסקות עם מגוון חומרים וטכניקות, ועל כן תמיד חשוב לוודא שבעל המקצוע שאליו פונים מחזיק בתעודת הסמכה, משמע לפני שבוחרים בקורס כזה או אחר, חשוב לוודא שבתומו יוצאים לא רק עם ידע רב ועם תשוקה למקצוע, אלא בין היתר גם עם תעודה, וכל עוד מדובר בתעודת התמחות בינלאומית, הרי שמדובר ביתרון יחסי.

לימודים בתחום היופי - המדריך המלא.

אפיקי תעסוקה

כפי שהתחלנו לציין, מי שעוסק בתחום מהר מאוד יגלה שפתוחים לפניו מגוון אפיקי תעסוקה. כך למשל אם לצורך הדוגמה נתמקד בלימודי איפור, נציין שמלבד להיות עצמאיים ומלבד לחבור לחברה שבה הועבר הקורס, גם ניתן להתמחות במגוון נישות נוספות, כגון איפור של כלות, איפור של שחקנים ואנשי מדיה, העברת סדנאות באירועים מצומצמים, איפור במה ועוד.

מעבר ליופי

ראוי להבין שלימודים בתחום כוללים הרבה ומעבר להתאמת צבעים, שימוש בחומרים, התאמה לעור פנים וכדומה, אלא בין היתר הלימודים כוללים נושאים שבתום הקורס יסייעו לפרוץ ולפתוח עסק פרטי, כזה שמזרים לקוחות ושמניב פרנסה טובה, משמע טוב לדעת (ורצוי לוודא) שהקורסים השונים גם כוללים יחסי ציבור, שיווק במדיה, שיווק אישי, ניהול עסק עצמאי, בניית מחירון וכדומה.

תנאי קבלה

חשוב לדעת שהקורסים השונים בתחום היופי פתוחים הן לבנים והן לבנות ולרוב אינם דורשים תנאי קבלה. אם כן כיצד יודעים האם הלימודים אכן מתאימים לכם? ובכן כל שצריך לעשות הנו לעבור על מגוון האופציות שקיימות בתחום ולבחון האם חשים חיבור אישי למקצוע, האם אוהבים לסייע לאנשים להיראות יותר אסתטיים, האם התחום מעורר בכם יצירתיות ומעניק מקום לביטוי אישי, האם תוצאות מרשימות מובילות לתחושת סיפוק ומעל הכול האם אתם טיפוס של אנשים, וזאת כי מדובר בעיסוק שדורש מגע ישיר עם לקוחות. כל עוד התשובה ברובה חיובית, מומלץ לעבור את הקורס המדובר, מקסימום תגלו שהקדשתם כמה שבועות של למידה ובסוף לא מימשתם אותם בהיבט התעסוקתי, אלא רק בהיבט האישי. בהצלחה!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד