לימודי עיצוב גרפי

אם אתם מחפשים אחר מקצוע יצירתי, מבוקש, מעניין ואיכותי כמו גם מקצוע צבעוני אשר נחשב פופולארי בקרב רבים – ייתכן שלימודי עיצוב גרפי הם הלימודים עבורכם.

אבל היכן לומדים עיצוב גרפי? מה לומדים בקורס זה? וכיצד מתחילים להבין האם המקצוע מתאים לכם? כל המידע החשוב בהמשך.

 

לימודי גרפיקה הם כאלה שנודעו על מנת להקנות את כלל הכלים והידע בתחום העיצוב והגרפיקה על ידי תוכנות מתקדמות. כיום רבים האנשים אשר בוחרים בתחום זה בין אם הם רוצים לעבוד מהבית, להשתלב במשרד פרסום, במגזין או בעיתון גדול, ובעיקר עם מנת להקים משרד עצמאי או כדי לעבוד עבור ארגונים וחברות גדולות וקטנות.

אבל מה לומדים בתחום זה?

לימודי עיצוב גרפי נועדו כפי שהזכרנו, על מנת להקנות את כל הידע והכלים לעבודה נכונה תוך קבלת היכולת לעצב מגוון אלמנטים ביניהם מודעות פרסומיות, פליירים, מגזינים, ברושורים, דפי נחיתה, יצירת לוגו בפוטושופ, עיצוב אתרי אינטרנט, ועוד.

בתכנית הלימודים אשר מועברות לתלמידים ברוב המכללות, בין אם מדובר בקורס גרפיקה ממוחשבות בצפון עד לקורס גרפיקה בדרום: מכירים את רזי המקצוע, לומדים כיצד לעבוד עם תכונות עיצוב כמו פוטושופ, MAYA, פוטוסקייפ, פייקאסה ושלל תוכנות מובילות, מכירים את קשת הצבעים הרחבה שקיימת בעיצוב, לומדים איך מקנים פרופורציות בעיצוב, כיצד בורחים אימג'ים מתאימים לכל אלמנט עיצובי, איך עובדים מול לקוחות וכיצד עובדים במשרד, כאשר הקורסים כוללים ידע עיוני ומעשי והם כוללים גם בהתנסות בשלל פרויקטים וביצוע שלל עבודות.

בנוסף לומדים הסטודנטים יותר על עולם הפרסום, המגזינים, העיתונות, עולם המידה והכל תוך קבלת כלים וחומר לימודי אודות עיצוב בניו מדיה – תחום שהולך וגובר בעולם הגרפיקה והעיצוב.

לימודי עיצוב גרפי

אז איך תדעו אם המקצוע הזה מתאים לכם?

כדי להבין אם עיצוב גרפי הוא המקצוע עבורכם עליכם לשאול את עצמכם כמה שאלות:

  • האם אתם אוהבים לעסוק בהתאמות צבעים?
  • האם עולם הפרסום מושך אתכם?
  • האם יש לכם תשוקה ליצור ולייצר עולמות חדשים?
  • אם עבודה מול מחשב מתאימה לכם?
  • בדקו אם אתם אוהבים את עולם האנימציה
  • אם תמיד נמשכתם לעיצוב או לציור?

במידה ועניתם על תשובות אלה בחיוב, חשוב שתדעו כי עולם הגרפיקה והעיצוב ממתין לכם! באמצעות לימודי עיצוב גרפי תוכלו לפתח קריירה עצמאית או קריירה של מעצבים בכירים ואף לעבוד במשרד איכותי בתפקיד של 'ארט דירקטורים' – תפקיד אשר נחשב בכיר מאד בתחום הפרסום.

בנוסף חשוב לפני שאתם נרשמים ללימודים לבחור בשלל אמצעים כדי להבין את עולם הגרפיקה כמו תרגול באמצעות תוכנות מחשב חינמיות לעיצוב גרפי, התעניינות בעולם הגרפיקה, ישיבה בשיעור ניסיון באחת המכללות המבוקשות בתחום כמו גם בחינת ספרי לימוד. קריית אונו וערים אחרות מציעות שלל מכללות וקורסים ללימודי עיצוב גרפי אשר בעזרתם תוכלו להכיר את עולם הגרפיקה מקרוב.

נגישות
גלילה לראש העמוד