עיצוב פנים: מה צריך כדי להיות מעצב פנים?

אחד מהמקצועות שנחשבים יצירתיים ביותר וגם כאלה שניתן לעסוק בהם באופן עצמאי או לעבוד באמצעותם במשרד מעצבים גדול, הוא עיצוב פנים. מקצוע זה כולל נגיעה בשלל עולמות יצירתיים תוך הקניית היכולת לקיים במרחב נכון ומותאם אישית ללקוחות.

אבל מה צריך כדי להיות מעצב פנים? ואילו עזרים ישנם למקצוע זה אשר הופכים את המעצבים למנוסים ומבוקשים יותר? כל המידע החשוב בהמשך.

להיות מעצב פנים

אם פרטים קטנים תמד משכו אתכם, אם אתם אוהבים צורות חדשות, ריהוט מעניין ופתרונות נוחים, וחשוב מכל: אם אתם רוצים לשפר את איכות חייהם של אנשים מסביב כמו גם של בעלי חיים, ושאר אלמנטים אשר נמצאים בעולם – הרי שמקצוע עיצוב פנים שיכול להיות מדויק עבורכם.

אבל מה צריך כדי להיות מעצב פנים?

כדי להיות מעצב פנים ישנו צורך בכמה תכונות אופי, כמו גם כלים אשר מסייעים להבין כיצד לעבוד בצורה נכונה.

בשל כך יש לשים לב כי אתם אוחזים בדברים ובתכונות הבאות:

אהבה לאסתטיקה ויופי

אם יש לכם אהבה לאסתטיקה ויופי, אם אתם אוהבים חידושים ורוצים תמיד לשפר את הסביבה שלכם: הרי שעיצוב פנים יכול להיות מקצוע מעולה עבורכם.

רצון ללמוד

מעצבי פנים הם כאלה אשר לומדים את כל השיטות והדרכים לעיצוב פנים טוב ויעיל. כיום, שלל מכללות ומוסדות לימוד בארץ ובעוולם מקנים את היכולת ללמוד ולקבל תעודת מעצב תוך למידה של שיטות חדשניות לעיצוב, הכרת ההיסטוריה של עולם העיצוב, הבנה של מרחב, צבעים, צורות ושלל פתרונות בעיצוב. לאחר הלימודים שכוללים התנסות מעשית וחומר לימוד עיוני: ניתן להתחיל לעבוד בתחום.

סבלנות וכוח רצון

כדי להיות מעצב פנים חשוב שתהיה לכם המון סבלנות וכוח רצון. כיום ישנם שלל מעצבי פנים שרוצים להתחיל לעבוד בתחום, או לפחות להקים עסק עצמאי, אך חשוב לדעת שכדי לעשות זאת יש להתנסות בשלל פרויקטים קטנים ואף כאלה שנעשים בהתנדבות, ומכאן לבנות תיק עבודות ולהמשיך ולטוות את דרככם מעלה.

יחסי אנוש טובים

כאשר מעצבים מבנים, חלונות ראווה, שטחים ציבוריים או כל חלל, עובדים עם אנשים, כי הרי העיצוב נועד בסופו של דבר להעניק איכות חיים טובה יותר לבני אדם ולסביבה . בשל כך מעצב פנים טוב עליו להיות קשוב וכזה שפתוח לדעותיהם של אחרים גם אם הוא 'מתאהב' ברעיונות שלו. בכך אפשר ללמוד יותר כיצד להעניק את השירות הטוב ביותר.

להיות מעצב פנים

כלים ועזרים למעצבי פנים

אם בחרתם לעסוק במקצוע זה חשוב שתדעו כי ישנם כמה כלים חשובים אשר בהם נעזרים מעצבי פנים:

תוכנת עיצוב בית

תוכנות עיצוב בתלת מימד, תוכנות עיצוב בית, פוטו שופ ושלל תוכנות עזר למעצבים, הן כאלה ישיש ללמוד או לרכוש ולעבוד איתן בצורה יעילה. בחרו את התכונות המתאימות לכם לעיצוב ותוכלו להיווכח שעבודתכם הופכת ליעילה ונגישה יותר.

יציאה אל השטח

עיצוב פנים מתחיל ביציאה אל השטח ועבודה תוך כדי תנועה, עם הכרת החומרים שרוצים לעבוד עמם. יציאה אל שטח העבודה, הכרה של אנשי המקצוע,  נגיעה והסברים על חומרי העיצוב מאנשי המקצוע המומחים – תעזור לכם להיות מעצבי פנים מקצועיים וטובים יותר.

הנהלת חשבונות

בין אם אתם עוסקים פטורים, חברה או עוסקים מורשים: אל תוותרו על רואה חשבון טוב. רואה חשבון הוא כזה שיוכל לסייע לכם לבצע סדר בכל התשלומים שלכם, להתנהל נכון מול הרשויות, ולדעת האם העסק שלכם רווחי.

מחשב נייד איכותי וטלפון חכם

הצטיידו במחשב נייד איכותי וטלפון חכם שבאמצעותם תוכלו לנהל פגישות טובות עם לקוחות. כיום באמצעות תוכנת עיצוב בית בתלת מימד ניתן לבצע מצגת טובה במיוחד ללקוחות, בזמן שללא מחשב נייד או סמארט פון מתקדם: לא תוכלו להציג את התוכנה ואת העיצוב, ולכן יש להצטייד בכל הכלים הדרושים לעבודה בעיצוב פנים.

נגישות
גלילה לראש העמוד