איך לבחור בית ספר ל-NLP?

איך לבחור בית ספר לNLP

אנשים שרוצים ללמוד NLP מחפשים בדרך כלל מקצוע בעל ערך, עיסוק שיאפשר להם לעבוד עם אנשים כיועצים או כמנטורים. כבוגרי קורס מסוג זה, תקבלו ידע רחב שיאפשר לכם לסייע למגוון אנשים, בתחומים שונים.

NLP זו שיטה שפותחה על ידי אנשי אקדמיה, מתוך מטרה לסייע לאנשים ליצור שינוי משמעותי וחיובי בחייהם. מדובר במתודה שחותרת לייצר שינוי בהרגלים לא רצויים, שינויי חשיבה ותפיסה, שגורמים לאנשים אי נוחות, סבל, אי שביעות רצון או "תקיעות" וקיפאון בחיים.

למרות שהשינוי הוא פנימי בעיקרו, התוצאות שלו מחוללות שינוי בדרך ההתנהגות והשגת המטרות השונות הרצויות למטופל. המדריך שלפניכם יסיים לכם למצוא את בית הספר המתאים לצורך לימוד קורס NLP ורכישת מקצוע איכותי, מאתגר ומתגמל ביותר.

התרשמו מאתר בית הספר ורשתות חברתיות

נקודת פתיחה מצוינת שתעזור לכם לבחור בית ספר שבו תפיקו תועלת והנאה מלימודי המקצוע – אתר האינטרנט. אתר בית הספר ללימודי NLP צריך לספק לכם יותר מאשר הצצה למה שאותו מוסד לימודים מציע. נסו לבדוק האם באתר אתם יכולים למצוא פירוט מקיף של תוכנית הלימודים. במידה וכן, קראו היטב את תוכנית הלימודים ועיינו במידע מקצועי ותכליתי נוסף שמופיע באתר.

אפשר לבדוק אם ישנה פעילות ברשתות החברתיות, שכן שם תוכלו לקבל הצצה לחוויות של תלמידים בהווה ולעיתים גם סטודנטים מן העבר.

אם אתם נוכחים לדעת כי בית הספר הזה מקנה לכם ערך מוסף ואם תוכנית הלימודים מקיפה כראוי, זה סימן טוב. יחד עם זאת, אל תסתפקו בכך והמשיכו בעוד כמה בירורים ובדיקות, מול בית הספר ואם צריך, גם מול סטודנטים או בוגרים.

מיהם המדרכים שמלמדים בפועל?

בשלב זה, NLP לומדים בעיקר במסגרות חוץ אקדמיות. ישנם בתי ספר רבים שבהם מלמדים את המקצוע, חלקם מתהדרים במרצים שעוסקים בתחום זה לאורך זמן.

קורס NLP הולך ביחד עם המדריכים או המרצים שמלמדים בפועל. בדקו מהו הרקע שלהם, מהו הניסיון שלהם, האם הם מגיעים מהשטח, כלומר לא רק מלמדים אלא גם עובדים יום יום או לפחות מפעם לפעם, עם אנשים שמגיעים להתייעץ.

בדקו כמה זמן פועל בית הספר

מבחינת הרגולציה, היות שלא מדובר במקצוע כגון רפואה או פסיכולוגיה, לא קיימים תנאים מיוחדים שבהם צריך לעמוד בית ספר שמלמד קורס NLP. מובן שהמציאות הייתה צריכה להיות שונה ואולי היא תהיה כזאת בעוד כמה שנים, אך זה המצב כיום.

למי שרוצה ללמוד את המקצוע ולטפל או ללוות מטופלים או בעלי עסקים שזקוקים לכך, בדקו היטב כמה זמן פועל בית הספר. אנו לא קובעים בצורה מוחלטת שבית ספר חדש לא מקיים קורס NLP איכותי. מה שאנו כן אומרים זה שהסיכוי שבית ספר וותיק ייסגר באמצע הקורס הינו קטן. בית ספק וותיק ככל הנראה מציע קורס איכותי, משום שהוא ממשיך להעביר קורסים, פעם אחר פעם.

התייעצו עם בוגרים שעובדים במקצוע

כשאתם מתלבטים לאיזה בית ספר לפנות, מומלץ להתייעץ עם בוגרים שעובדים במקצוע. בהנחה שאותם בוגרים אכן למדו את הקורס, תוכלו לבדוק איתם לא רק היכן מדו אלא גם מהי הרמה של הקורס ועד כמה הוא היה יעיל בשבילם.

שימו לב כי יש בתחום זה אנשים שיש להם כל מיני הכשרות קודמות, החל מקורס מאמנים אישיים וכלה בתארים אקדמיים בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות. נסו להבין מכל מי שלמד קורס NLP מה הפך את בית הספר שבו הוא בחר למוצלח וטוב עבורו.

בתי ספר מומלצים והמוכרים בתחום

לנוחיותכם ריכזנו את מיטב בתי הספר הטובים ביותר לNLP

בית הספר הישראלי ל-NLP של ליאור ברקן –  קורס NLP ממוקד, קורסי NLP מעשיים אונליין

מכללת רטר של דפנה ואמיר רטר – קורסי NLP, דמיון מודרך והרפיה ועוד

מכללת תוצאות של גל יצחק – בית הספר הישראלי לפסיכולוגיה פרודוקטיבית

מכללת רידמן – במסלול להכשרת מטפלים ב-NLP

בית ספר מירב – האוניברסיטה הפתוחה

 NLPPLUS – מרכז רב תחומי להובלת תהליכי שינוי

מכון אדלר – בית הספר לאימון

מטרות – המרכז הבינלאומי ל-NLP

שחר כהן – NLP והתפתחות אישית

נגישות
גלילה לראש העמוד