מחפשים עבודה בהייטק? קבלו טיפים למציאת עבודת חלומותיכם

 

עבודה בהייטק היא דבר מאד נחשק. מדובר בתחום מאתגר ומהנה שגם מתגמל את העובדים בו בצורה יפה. ישנן הרבה משרות שנחשבות להייטק, מהבחינה הזו ניתן להגיע לשם בהרבה דרכים שונות. במאמר הזה תמצאו מבחר טיפים בשביל למצוא את המשרה הנחשקת שלכם בהייטק:

ערכו חיפושים באתרים ייעודיים

לכאורה כולנו מחפשים כל הזמן באינטרנט. כאשר אנחנו מחפשים משרת הייטק, יש לנו נטייה לחפש בכל אותם מקומות מוכרים כגון פורטלים גדולים. טוב תעשו אם תחפשו באתר Dialog משרות הייטק למשל. באתר תמצאו סקירות שונות לגבי משרות פוטנציאליות וכן טבלאות שכר. מה שמביא אותנו לנקודה הבאה:

היו מעודכנים לגבי הדרישות בשוק

הבעיה בהייטק היא התנודתיות הגדולה בסוג המשרות וסוג ההכשרה והניסיון שדרוש לכל אחת. חשוב מאד לוודא שאתם מכוונים למשרות שיש להן ביקוש. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא פשוט לבדוק אילו משרות משלמות כרגע הכי הרבה. נסו לתת כמובן העדפה למשרה שמשלמת הכי הרבה ושאתם יכולים עדיין להשיג.

הכשרות

בתחום ההייטק אתם חייבים כל הזמן להשתפר וללמוד. מה שידעתם אתמול נהיה כבר מיושן ומה שתצטרכו מחר יהיה שונה מאד ממה שאתם עוסקים בו כיום. אם אתם כרגע עובדי במשרת הייטק נסו לבדוק לגבי הכשרות שונות ממקום העבודה שלכם. אם אינכם עובדים כרגע, אולי זה הזמן להשקיע בעצמכם ולהיכנס ממש ללימודים, אפילו אקדמאים, שישדרגו את היכולות שלכם ויעשו אתכם תחרותיים יותר בשוק העבודה.

קורות חיים

קורות החיים שלכם הם הרושם הראשוני לפני ראיון עבודה. האמת היא שניתן לכתוב הרבה על קורות חיים והדרך הנכונה להגיש אותם. בקצרה, נאמר כך: דאגו שקורות החיים שלכם קריאים, מסודרים וכתובים ללא שגיאות. דאגו להציג כל הכשרה וניסיון תעסוקתי שרלוונטיים למשרה. יחד עם זאת, הפעילו את הראש ואת ההיגיון הבריא ואל תכללו בקורות החיים מיומנויות שלא קשורות או שהן טריוויאליות כגון 'אוריינות באינטרנט' או 'שליטה בפוטושופ' למשרת מתכנת. זכרו שקורות חיים קצרים יגבירו את הסיכוי שיקראו את כולם. ולסיום, תנו לאנשים אחרים לעבור על קורות החיים, לתקן ולהעיר הערות. ישנן טעויות שאתם כבר לא רואים שם.

מחפשים עבודה בהייטק?

רשתות חברתיות

לפני שאתם שולחים קורות חיים, עברו על הפרופילים שלכם ברשתות החברתיות ודאגו שהם נראים כמו שצריך. אם יש לכם כל מיני פרסומים שיכולים להתפרש כפוגעניים, מביכים או אפילו ילדותיים, אולי זה הרגע להסיר אותם. זה גם הרגע לפתוח חשבון בלינקדאין, הרשת החברתית שנועדה לנטוורקינג מקצועי. המעסיקים כיום עורכים חיפושים על המועמדים ברשתות החברתיות בשביל לקבל אינדיקציות שונות לגבי טיב המועמד. הפכו את הפרופילים שלכם שם לכלי שיעזור לכם ולא למכשול שיכשיל אתכם.

ניהול התהליך

אתם צריכים לנהל את תהליך חיפוש העבודה ממש כשה שמנהלים לקוחות כעסק. כל בקשה ששלחתם צריכה להיות מתועדת. תעדו גם שיחות טלפון בראשי פרקים. אם הבטחתם לחזור עם תשובות, נהלו גם את זה באמצעות טבלה ותזכורות יומן. חשוב שתחליטו על מדיניות הפולואו אפ שלכם. יכול להיות ששיחת טלפון קטנה תעביר את קורות החיים שלכם מהמקום בו הם היו קבורים לראש הרשימה. במהלך התהליך, יהיו לכם כמה מגעים עם החברה המגייסת. לאחר כל מפגש או שיחה, החליטו כיצד אתם מתקדמים הלאה ותעדו זאת.

עשו שיעורי בית

הכוונה כאן היא לא להכשרה המקצועית אלא יותר לגבי החברה עצמה. בדקו במה החברה עוסקת, אלו מוצרים היא הוציאה לאחרונה ואפילו מי הן הנפשות הפועלות. כל זה יעזור לכם בהכנה טובה יותר לראיון. יכול להיות שתרצו להתאים את קורות החיים שלכם למשל. בזמן הריאיון, תוכלו להציג את הידע שלכם לגבי החברה. זה יעשה רושם טוב מאד על המגייסים והמראיינים שיתרשמו שלפניהם מועמד בעל מוטיבציה גבוהה לעבודה בחברה. שיעורי בית כאלו גם יוכלו לגלות לכם שאתם בכלל לא רוצים לעבוד באותה חברה למשל ואז חבל על הזמן שלכם בניסיונות שווא.

 

סיכום

השגת משרת הייטק טובה זה לא עניין של מה בכך. למעשה זה תהליך מאד סדור שיש הרבה מה ללמוד עליו. העצה האחרונה שלנו היא שתשקלו האם לפנות לגורם מקצועי שיעזור לכם בכל התהליך. חברת השמה מקצועית תוכל לפשט לכם הרבה שלבים ותמורת תשלום, להביא אתכם למשרה שרציתם בקלות ובמהירות.

נגישות
גלילה לראש העמוד