לימודי משפטים: התמחות בנדל"ן ומקרקעין

החלטתם שאתם רוצים להיות עורכי דין ולעסוק במשפטים? במהלך לימודי המשפטים תצטרכו לבחור תחום התמחות שיהווה התחום העיקרי בו תעסקו בתור עורכי דין. מאחר ובשנים האחרונות אנו רואים ריבוי פרויקטים של תמ"א 38, רבים שמעוניינים לרכוש דירות או למכור את הנכס שלהם, פרויקט מחיר למשתכן או מי שרוצים לבנות מבנים על קרקע ברשותם – ובעבור כל אלו, יש צורך בעו"ד נדל"ן ומקרקעין.

לימודי משפטים

לימודי המשפטים יעניקו לכם את ההשכלה הרצויה, תלמדו את החוק לעומק ותכירו את פסקי הדין המורכבים בתחום. בכדי ללמוד משפטים, עליכם לעמוד בתנאי הקבלה של המוסד בו תבחרו ללמוד. התחשבו בעובדה שתנאי הקבלה עשויים להשתנות בין מוסד למוסד, אך לרוב ידרשו מכם ממוצע בגרויות הנע בין 85 ל-90 וציון פסיכומטרי העולה על 650. במסגרת הלימודים תוכלו להתמחות בתחומי המשפטים השונים, כמו התמחות במשפט בינלאומי, התמחות במשפט פיננסי, תחום הפלילים, יישוב סכסוכים, משפט מסחרי, וכמובן, גם תחום הנדל"ן והמקרקעין. הלימודים יימשכו כ-3.5 שנים והם יכולים להתקיים בשעות הערב או בשעות הבוקר. לאחר שתעברו את מבחני הלשכה ובתום שנת התמחות (סטאז') באחד ממשרדי עורכי הדין בארץ, תוכלו להשתלב בעבודה בתחום ולהיות עורכי דין באחד המקצועות המבוקשים והמעניינים ביותר. אם אתם מעוניינים לעסוק כיועצים בתחום, עליכם להשלים רק את שנות הלימוד לתואר הראשון.

הלימודים מתאימים לכל מי שמתעניין בתחום, כמו כן קיים ביקוש למקצוע זה בכל הארץ. כך שתוכלו למצוא עורך דין מקרקעין במודיעין, עורכי דין בתחום הנדל"ן באילת ולמעשה בכל עיר ואזור ברחבי הארץ.

נדל'ן

התמחות בנדל"ן ומקרקעין

נכסים המצויים על קרקעות, כולל הקרקע עצמה נכנסים תחת ההגדה של מקרקעין. לבעלי המקרקעין יש את האפשרות לסגור עסקאות הנוגעות לקרקע שברשותם כמו העברת בעלות, מכירה ורכישה, ולשם כך דרוש עורך דין הבקיא בתחום שיוביל את התהליך ויסייע לסגירת העסקאות הללו. חשוב לדעת שאת ערך השווי של הנכס יעריך שמאי המקרקעין ולא עורך הדין.

במהלך ההתמחות במקרקעין ונדל"ן תלמדו על סוגי החוזים השונים, תכירו לעומק את מיסוי המקרקעין ויתר המיסים שיש לשלם על נדל"ן בארץ, תעמיקו בתחומי תכנון ובנייה, תעשירו את הידע בנוגע להתפתחויות הנדל"ן בארץ, התחדשות עירונית, פרוייקטי תמ"א 38 ועוד. הקורסים הללו יקנו לכם את כל המידע הדרוש לכם בכדי לעסוק בעריכת דין ולהיות מקצועיים בתחום הנדל"ן והמקרקעין.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון במשפטים, בדגש על תחום הנדל"ן והמקרקעין הן רבות ומגוונות. תוכלו להיות יועצים, עורכי דין פרטיים, עורכי דין כחלק ממשרד רחב היקף, מרצים בבתי הספר למשפטים ואף תוכלו להקים עסק עצמאי. עורכי דין בתחום הנדל"ן והמקרקעין עוסקים בהכנת חוזים, פועלים מול יזמים או בעלי נכסים, עובדים ברמה המשפטית מול הרשויות, מייעצים בתחום לכל הדורש ועוד.

 

את לימודי המשפטים ניתן ללמוד במגוון האוניברסיטאות והמכללות ברחבי הארץ, מוטב להגיע לפגישות ייעוץ, לשמוע על הקורסים השונים והסילבוס הצפוי לכם, וכן, על בוגרים שהשתלבו בתעשייה. אלה יסייעו לכם לבחור את מוסד הלימודים הרלוונטי ביותר עבורכם. אל תקלו ראש בלימודי המשפטים או בבחירת תחום ההתמחות, שכן מקצוע זה נחשב לאחד המקצועות המבוקשים והיוקרתיים ביותר בארץ.

נגישות
גלילה לראש העמוד