איך להפוך ליזם נדל"ן?

בין המקצועות המבוקשים ביותר בארץ, נמצאים גם מקצועות בתחום הנדל"ן. עולם זה התפתח במיוחד בשנה האחרונה, מחירי הנכסים עולים והתשואות בהתאם, לכן אין זה מפליא שרבים רוצים להיות יזמי נדל"ן. איך עושים את זה? כל התשובות בהמשך.

 

קווים לדמותו של יזם הנדל"ן

יזם נדל"ן מאופיין בתכונות מגוונות. הוא חייב להיות מחושב, להתנהל מול גורמים רבים ולזהות פוטנציאל בפרויקטים מסוגים שונים. היכולות העסקיות של היזם צריכות להיות ברמה די גבוהה, אחרת, לא יוכל לגרוף רווחים מהפרויקטים בהם ישקיע. ישנם יזמי נדל"ן שבוחרים להשקיע בפרויקטים קטנים עם סיכונים נמוכים ואילו ישנם יזמים שיעדיפו דווקא פרויקטים גדולים כמו רכישת מגרשים והקמת שכונות חדשות, שכן בפרויקטים מסוג זה הסיכונים להפסד כספי גבוהים יותר.

אז מאיפה מתחילים?

לפני הכל, כדאי להבין אם התחום הזה בכלל מעניין אתכם ורלוונטי עבורכם. תוכלו לגשת להרצאות וקורסים של מרכז הנדל"ן, להכיר את עולם התוכן של התחום, לשמוע על פרויקטים מסוגים שונים ולהבין אם זה התחום בו אתם מעוניינים לעסוק בהמשך. יזמות נדל"ן מתחלקת לכמה וכמה תחומים, ביניהם השבחת נכסים, בניה ומכירה ואפילו סחר בקרקעות. רצוי להכיר את עולם הנדל"ן מקרוב בכדי לדעת באילו תחומים אתם מעוניינים לעסוק ומאילו תרצו להימנע.

החלטתם שהתחום הזה תפור עליכם? הגיע הזמן ללמוד אותו באופן מקצועי, בין אם מדובר במוסדות לימודים מוכרים או בחברות פרטיות. לאחר מכן, כדאי להתמקצע אצל יזמי נדל"ן שונים (בדומה לסטאז'), כך תוכלו להכיר את העולם גם ברמה המעשית וליישם את כל החומר התיאורטי שלמדתם. אגב, כדאי לחקור על הנושא, להיות מעודכנים בבלוגים וקבוצות פייסבוק בתחום, כך תוכלו להכיר טעויות של אחרים וללמוד מהן.

נדל''ן

יש לי ידע – מה עכשיו?

אחרי שרכשתם ידע בתחום, למדתם מטעויות והתמקצעתם אצל יזמי נדלן אחרים, אתם יכולים לגייס את ההון הראשוני שלכם ולהתחיל בפרויקט ראשון להשקעה. ההון הראשוני יכול להיות מכספיכם האישי, באמצעות הלוואה מהבנק או הלוואה מבני המשפחה ואפילו תוכלו לגייס כספים מתורמים ומשקיעים שונים. עוד מומלץ להגיע לכנסים ומפגשים של יזמי נדל"ן שונים, כך תוכלו להכיר אנשים נוספים בתחום וליצור שותפויות שונות.

אל תקפצו מעל הפופיק ותקנו מגרשים או שטחים פתוחים, אלא התחילו בקטן, השביחו נכסים ולאט לאט התקדמו בתהליך עד שתרגישו שיש לכם מספיק ניסיון בכדי להתמודד עם פרויקטים גדולים. חוץ מזה, תוכלו להתחיל לעשות עסקים בשותפות עם יזמי נדל"ן נוספים או אנשים שמעוניינים לסייע לכם כלכלית לטובת פרויקטים ותשואות עתידיות.

כשתיכנסו לעניינים, החוכמה תהיה לזהות הזדמנויות נדל"ן מצוינות שיכולות לסייע לכם להרוויח לא מעט כסף ולהפוך מבנים הרוסים לנכסים מרהיבים ויוקרתיים. אל תפחדו לשאול שאלות, להעז ולברר אודות פרויקטים שונים – זה עשוי להשתלם לכם.

להיות יזמי נדל"ן זו עבודה שעשויה לגבות מכם לא מעט זמן, לכן היכנסו לתחום באופן הדרגתי, למדו אותו היטב והתחילו ליזום פרויקטים קטנים וברי ביצוע. עם הידע הנכון והכלים המעשיים תוכלו לגרוף תשואות ולהיכנס לפרויקטים רחבי היקף.

נגישות
גלילה לראש העמוד