מוצרי בריאות ועזרה ראשונה שכל אחד צריך בבית

מוצרי בריאות ועזרה ראשונה נועדו לספק טיפול בשעת פציעה, במקרה חירום או במידה וישנו חשד למחלה או לכול סיטואציה בריאותית אחרת. כיום מחזיקים ציוד לעזרה ראשונה גם סטודנטים ולא רק אנשים שיש להם ילדים קטנים ומשפחות שצריכים ציוד עזרה ראשונה "בשלוף".

אם אתם סטודנטים והתקציב שלכם לא גדול, חשוב שתדעו שיש כמה מוצרים שנחשבים חובה בכל הנוגע לעזרה ראשונה. אז מה כדאי שיהיה לכם בארון התרופות או בערכה לעזרה ראשונה? הנה כמה מוצרי חובה:

מד חום

מד חום הוא מוצר שתמיד צריך בארון התרופות. חשוב לדעת שמחלות מסוגים שונים מתחילות בדרך כלל מחום גבוה. כדי לאבחן את נגיף הקורונה למשל, כדאי לדעת האם ישנו סימפטום כמו חום, לכן מדי חום חשובים בכל בית. מד חום יעזור להבין האם ישנה שפעת, צינון או כל מחלה אחרת ויעזור לכם לדעת מה מצבכם במידה ואתם לא מרגישים טוב.

בחרו מד חום דיגיטלי המודיע בצלצול עם סיום המדידה. כדאי לבחור מוצר עם זיכרון אוטומטי של הבדיקה האחרונה. חשוב שהמוצר יתריע במידה ויש חום גבוה. בחרו מכשיר למדידת חום שעומד בכל התקנים המחמירים לציוד רפואי.

פלסטרים ותחבושת

חתך באצבע או בכל מקום אחר, כוויות, דימום ופציעה מכל סוג אפשר לעצור מהר ולטפל בהם באופן מידי על ידי תחבושות ופלסטרים. אם אתם סטודנטים כדאי שיהיה לכם ציוד כזה המתאים לפציעות קלות ובינוניות, או כזה שיעזור לעצור דימום עד שתקבלו טיפול רפואי מתאים. פלסטרים בגדלים שונים יכולים לעזור לכם לעצור דימום או להגן על איברי הגוף במקרה של פציעה. במידה והפציעה קשה, חשוב לגשת מיד לקבלת טיפול רפואי.

משככי כאבים

משככי כאבים כמו אקמול, אופטלגין, אדוויל, אספירין ושאר תרופות להורדת חום – כולם  נחשבים כאלה שכדאי שיהיו בארון התרופות. משככי כאבים נועדו למניעת כאבים כמו כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי מחזור, או כול כאב אחר.

המוצרים יעזרו לכם להתמודד בחיי היומיום עם כאבים, מיחושים ושאר תחלואים. שימו לב שיש לכם בארון התרופות מוצרי מדף שאפשר לקנות בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא, וודאו שאתם יכולים להשתמש בהם בקלות במקרים של כאבים.

מוצרי בריאות ועזרה ראשונה שכל אחד צריך בבית

נרות נגד בחילות

כאשר תוקפות אותכם בחילות, שלשולים או הקאות כדאי שיהיו לכם נרות בארון ולאו דווקא כדורים נגד בחילות. את הנרות בניגוד לכדורים אי אפשר להקיא מחדש, לכן הם יעילים יותר במקרים של הקאות ואובדן נוזלים. אם אתם לא רוצים ליטול תרופות נגד בחילה, תוכלו להשתמש בפרוסת לימון להרגעת הקיבה או לרקוח לעצמכם תה עם חליטת ג'ינג'ר ומרווה.

תרופות לעצירת שלשולים

שימו לב שיש לכם תרופה שתעצור שלשולים בעת הצורך. סטודנטים בשל לחצים, סטרס ותזונה לא מאוזנת – נוטים לפתח שלשולים ושאר מחלות מעיים. במידה ואתם סובלים משלשולים ודאו שיש לכם תרופה שתעצור את בעיות הקיבה. אם השלשול נמשך, חשוב לקבל טיפול רפואי מתאים.

תרופות להרגעה ושינה

תרופות טבעיות להרגעה ולשינה הן כאלו שיכולות לעזור לכם כשאתם בסטרס או בחרדה לקראת בחינות. נסו לבחור תרופות טבעיות בלבד ולא בכדורי שינה שיכולים להיות ממכרים.

ויטמינים

כדאי לצרוך ויטמינים שמתאימים לשיפור אנרגיה וערנות כמו ברזל או ויטמין B וכדאי להיעזר בתזונאית ורופא משפחה כדי לבצע בדיקות דם ולהתאים תוספי תזונה לסטודנטים ששומרים על חיוניות וערנות.

באמצעות בחירת התרופות הנכונות ושימוש תוך זהירות כדי לא להתמכר – תוכלו לצלוח את שנת הלימודים עם פחות תחלואים, כאבים או הפרעות.

נגישות
גלילה לראש העמוד