נפחו שרירים: פיתוח גוף – איך עושים את זה?

למרות שרבים סבורים כי פיתוח גוף שמור רק בעבור מבוגרים בעלי זמן פנוי, תתפלאו לשמוע כי גם אתם כסטודנטים יכולים ליצור את הגוף עליו אתם חולמים באמצעות בנייה של תוכנית אימונים המשלבת בין ספורט לבין תזונה. כיצד תעשו זאת במסגרת הלימודים? להלן הפרטים.

פיתוח גוף: כך תוכלו להגיע להישגים תוך כדי הלימודים

אין ספק כי תחום פיתוח הגוף צבר תאוצה בשנים האחרונות, לא מעט בזכות הבנה של גברים ונשים כי השד לא נורא ולמעשה באמצעות תוכנית אימון המשלבת בין תרגילים לבין תזונה נכונה ניתן להוביל למצב של גידול מסת השריר, ובהתאם לכך פיתוח הגוף. עם זאת, חשוב להבין כי אין מדובר במשימה פשוטה – בייחוד בעבור סטודנטים עסוקים שנדרשים לג'נגל בין שגרת האימונים לבין שגרת הלימודים. למרות הקושי והאתגר, חשוב לקחת בחשבון את העובדה כי תהליך של פיתוח גוף לוקח זמן, ועל כן ניתן להיכנס לשגרה באופן מבוקר והדרגתי – דרך מעקב אחר כללי הברזל אותם נציג כעת:

הגדרת יעדים

חלק מהותי בתהליך של פיתוח גוף חייב לכלול קביעת יעדים ריאליים, בהתאם לגובה ולמשקל שלכם. שימו לב כי אלופי פיתוח גוף משתמשים לא מעט בסטרואידים כמו גם תוספים מסוכנים שמגדילים את נפח השריר, ועל כן לפני שאתם ממהרים לקבל השראה מאלופים בתחום קראו ולמדו באופן מעמיק על יסודות פיתוח הגוף דרך אתרים מתמחים כמו גם קבלו הדרכה ממאמן כושר המתמחה בתחום, לצורך הגדרת יעדים ותוכנית פעולה התואמת את השאיפות ולוקחת בחשבון את המגבלות.

תוספי תזונה

חלק בלתי נפרד מעלייה במסת השריר ובהתאם לכך פיתוח הגוף מבוסס על התזונה שלכם. על מנת שתוכלו להקפיד על צריכת חלבונים כמו גם מינרלים שבאמצעותם תוכלו להגדיל את נפח השריר, כמו גם להתחזק. בשוק ישנם לא מעט תוספי תזונה ייעודים אולם אחד הבולטים שבהם הוא ללא ספק תוסף תזונה קריאטין. למעשה, תוסף תזונה קריאטין מסייע בהעלאת מסת שריר באופן מהיר ועל כן הוא נחשב לאחד מתוספי התזונה הנמכרים ביותר בעולם. בנוסף, מדובר בתוסף תזונה שנחקר רבות ועד כה פורסמו למעלה מ 500 מחקרים אודותיו, כאשר המסקנה של כלל המחקרים הבהירה כי מדובר בתוסף תזונה יעיל בעבור ספורטאים. בנוסף, רצוי לשלב תוסף תזונה חלבון בתפריט שלכם כמו גם מגנזיום.

מעבר מהקל עד לקשה

מאחר ואתם סטודנטים ואתם נאלצים לבצע את שגרת האימונים תוך כדי הלימודים, רצוי לקבוע לעצמכם אימונים פעמיים בשבוע ולבצע את התרגול באופן הדרגתי, כאשר כל תרגיל מתבצע בחזרות של 20. שימו לב כי המשקל אותו אתם נושאים במסגרת האימון אינו מכביד עליכם וכי אתם מבצעים את האימון באופן מדורג, ותחת בקרה. ככל שתתקדמו באימונים כך תוכלו להעלות את הנפח של הנפת המשקל כמו גם להעמיס על עצמכם משקלים גדולים יותר, ועל כן מדובר בדרך הבטוחה ביותר לנפח את השרירים מבלי לגרום לנזק. חשוב להימנע מטעויות נפוצות כאלה, משום שהן עלולות לעלות לכם בבריאות – וזה בדיוק ההפך ממה שאתם מנסים להשיג.

הצטרפות לקבוצה של מתאמנים

דרך מצוינת להיכנס לשגרת אימונים ולהגביר את המוטיבציה יכולה להתבצע באמצעות הצטרפות לקבוצות של מתאמנים המתמחות בפיתוח ועיצוב גוף. ברוב המכללות כמו גם באונ' ישנן קבוצות של אגודת הסטודנטים שמאגדות יחדיו גברים ונשים לטובת האימון, כולל פיקוח מצד מאמן כושר מוסמך – בעלות נוחה לכל סטודנט. מדובר בדרך מצוינת לפתח את השרירים אבל גם את מעגל החברים, במסגרת האימונים.

נפחו שרירים: פיתוח גוף - איך עושים את זה?

תדירות אימונים סבירה

לעיתים בשל הרצון העז להגיע להישגים בתחום פיתוח הגוף רבים מעלים את תדירות האימון, מתוך מחשבה כי ככל שהתדירות עולה כך גם האימונים משתפרים, אולם לא פעם תדירות אימונים גבוהה מדי שגם משפיעה על היכולת שלכם ללמוד ולהתרכז עלולה להוביל לפגיעה ממשית בציונים אבל בעיקר בסיכון לפציעות. הקפידו להתאמן באופן מסודר וכן להקפיד על מנוחה, מתוך מטרה ליצור לעצמכם שגרה בריאה אך לא עמוסה מדי.

לסיכום, היכולת שלכם כסטודנטים להתמקד בפיתוח גוף ועיצוב גוף בזמן תקופת לימודים היא שרירה וקיימת. עם זאת, נקודת ההתחלה שלכם היא זו שתקבע את היכולת להצליח ועל כן חשוב להקפיד על תהליך מבוקר המתבצע באמצעות יעדים, תוספי תזונה ואימונים סדירים מהקל ועד לקשה.

נגישות
גלילה לראש העמוד