הידרותרפיה לפיזיותרפיסטים

אם אתם פיזיותרפיסטים אשר רוצים להרחיב את הידיעות שלכם, ומכאן גם את השירותים שאתם מאפשרים למטופלים, חשוב שתכירו תחום פופולארי וחדש יחסית, אשר מועיל מאד והוא: הידרותרפיה.  אבל מה כולל תחום זה? כיצד לומדים אותו ולמי הוא מתאים? אספנו עבורכם את המידע החשוב ביותר!

 

כיום ישנן מגוון פיזיותרפיסטים אשר עושים את עבודתם נאמנה וזאת על ידי שיקום אנשים מפציעות, חבלות וטראומות גופניות על ידי מכשור רפואי פיזיותרפיה, על ידי מתן תרגילים נכונים לשחרור הגוף ועבודה על השרירי והאיברים הפגועים, כמו גם על ידי אבחון נכון ועבודה קפדנית על גוף ושרירי המטופל.

עם זאת חשוב תמיד בכל תחום תמיד לגלות את החדש ואת הדבר הבא וזאת כדי גם להועיל למטופלים וגם ללמוד אודות שיטות חדשות של טיפול, כמו גם כדי להרחיב את הידיעות ואת השירותים שניתן להציע למטופלים. כאשר אחד התחומים שהפכו יעילים ונכונים לעבודה בפיזיותרפיה בשנים האחרונות הוא דווקא הידרותרפיה לפיזיותרפיסטים.

אבל מה זה אומר?

הידרותרפיה היא שיטת טיפול חדשה שעובד בטכניקות שונות שמקנה שיפור תפקודים מוטוריים לאוכלוסיות מיוחדות. מטרתה של השיטה היא להקנות בדרכים שונות ובשיטות של ריפוי בעיסוק שיפור תפקוד פיזי ומוטרי ובכך שיפור של איכות החיים.

מטרת הטיפול היא שינוי לטובה בקרב מטופלים בשיטה שיכולה להיעשות דרך טיולים בסביבה פעילה באזורים כמו בריכת שחייה, באזורי יצירה וסדנאות אומנות, טיפולים על ידי ההידרותרפיה ועוד. הבסיס לשיטה נועד שילוב בין רוגע בזמן הטיפול עד לשילוב של התנגדות פיזית מכוונת והפעלת שרירים בצורה מבוקרת ללא הקניית עומס על ה גוף.

הידרותרפיה לפיזיותרפיסטים יכולה לכלול טיפול במים, טיפול בסביבה מימית, טיפול באמצעות מכשירים כמו כדורי פיזיו ובריכות קטנות, או אפילו באמצעות ריפוי בעיסוק.

הידרותרפיה

כיצד לומדים את התחום הזה?

קורס תרפיה באומנות, קורס הידרותרפיה לפיזיותרפיסטים, ושלל תחומים דומים לומדים במגוון מכללות המקנות את כל הכלים ורזי המקצוע הדרושים בתחום.

כיום ישנן שלל מכללות המתאימות לפיזיותרפיסטים אשר רוצים להרחיב ידיעות וכישורים, כאשר קורסים מסוג זה כוללים בדרך כלל 600 שעות לימוד בנושאים הרלוונטיים לקורס, לימוד נושאים בתחום הפתולוגיה והאורתופדיה, עוד לומדים כיצד עוסקים בריפוי בעיסוק, ריפוי במים ושאר מקצועות שנחשבים יעילים כמו טיפול בבריכות שיקומיות.

התלמידים אשר מקבלים את כל הכלים כמו לימוד אבחון נוירולוגי, סוגי טיפולים והתאמתם למטופלים ושאר חומרי לימוד רצויים – יוכלו לקבל לאחר הסיום הלימודים תעודה של הידרותרפיסט מוסמך, תעודת מדריך שחייה, תעודת מטפל בשיטת ווטסו, ותעודת סיום קורס עזרה ראשונה.

עם זאת חשוב בבחירת המכללה או המוסד הלימודי לבדוק את כל התנאים לקבלה כמו גם את התעודות והסמכות שמתקבלות בסיום הלימודים.

למי מתאים הקורס?

קורס זה מתאים למי שרוצה להכיר אופציות טיפול חדישות, להרחיב את יריעת עולמו, וליהנות ממגוון מטופלים ולקוחות.

לסיכום, קורס הידרותרפיה לפיזיותרפיסטים מסייע ללמוד כיצד לטפל בבעיות אורתופדיות, איך להביא מזור למי שסובל מכאבים כרוניים, הוא מסייע לשקם בעיות נוירולוגיות, כמו גם לטפל באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בפן הפיזי ובפן הרגשי.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד