איך להיות מאמני כושר?

אם אתם חובבי ספורט וכושר ורוצים לסייע לאחרים לרדת במשקל, להיכנס לכושר ולשמור על אורח חיים בריא, סביר להניח שלימודים בתחום הספורט יתאימו עבורכם. החל ממאמני חדר כושר ועד למאמנים אישיים או בעלי סטודיו – אפשרויות התעסוקה רבות ומגוונות. אבל מאיפה מתחילים?

זיקה לספורט וכושר

ראשית, מוטב שתהיה לכם זיקה לספורט וכושר ושתהיו בכושר בעצמכם. לפני שאתם מחפשים מוסד לימודים או הכשרה מתאימה, עשו מנוי לחדר הכושר, בחנו את המקום והכירו את המכשירים השונים. נסו לשמור על שגרת אימונים יציבה, כך תוכלו להרשים את המתאמנים שלכם ולצבור לקוחות בעתיד. מעבר לזה, תוכלו לרכוש ציוד ספורט מחנויות מובילות, על מנת שיסייעו לכם להתאמן בחדר הכושר באופן המיטבי, כמו למשל כפפות לחדר הכושר, מד צעדים, אוזניות וכו'.

איפה לומדים?

אחד המקומות ללימודים בתחום הוא מכון וינגייט. קורס למאמן כושר בווינגייט יעניק לכם את הכלים למקצוע אותו אתם מעוניינים ללמוד, החל מהכרת גוף האדם, אנטומיה בסיסית, תזונה יעילה, פציעות בספורט, מתן עזרה ראשונה ועד לכישורי הדרכת מתאמנים ובניית תכניות אימון מותאמות אישית. בסיום תוענק לכם תעודת הסמכה של המוסד הלימודי, עמה תוכלו לגשת לראיונות עבודה. תנאי הקבלה לקורס זה אינם מורכבים, עליכם להיות מעל גיל 18, בעלי 12 שנות לימוד, במצב רפואי אופטימלי וכמו שציינו בסעיף הקודם – בעלי זיקה לספורט ומתאמנים בחדר הכושר.

מקומות נוספים ללימודים בתחום הם בית הספר למקצועות הספורט, קמפוס שיאים, מכללת אוהלו בקצרין ואפילו במכללת ספיר. בין היתר ניתן להתמחות במאמני קורס רצועות, מאמנים אישיים ועוד.

קורס מאמני כושר

מה תפקידו של מאמן הכושר?

אימונים גופניים מסייעים לגוף לשמור על בריאותו ויעילותו מול שלל מערכות הגוף השונות. בכדי שמתאמנים יוכלו להתאמן באופן המיטבי הם זקוקים לייעוץ וליווי של מאמן שיבנה עבורם תכנית אימונים התואמת להם ומשתנה בהתאם ליכולותיו של המתאמן. מאמן הכושר צריך להכיר את המתאמנים שלו ולבנות להם תכנית מקיפה העונה לדרישותיהם ובו בזמן מיטיבה עם גופם מבחינה מקצועית, תוך שימת לב לקשיים שלהם או לשיפור ברמת הכושר בגופני.

אפשרויות תעסוקה

עם תום הלימודים, תוכלו להתחיל לחפש מקום עבודה שיאפשר לכם להתפרנס מהמקצוע שבחרתם. אל תקלו ראש בבחירת הסטודיו בו תעבדו מאחר וכדאי לבחור במקום שמיטיב עמכם, זאת כדי לא לאכזב את המתאמנים העתידיים שלכם במידה ותחליטו לעבור לסטודיו אחר. תוכלו לאמן במכוני כושר גדולים או במכונים קטנים, מעבר לזה, האפשרות להיות עצמאיים רלוונטית עבורכם עד מאוד. באמצעות פתיחת עוסק פטור או עוסק מורשה במס הכנסה תוכלו לאמן באופן אישי מתאמנים בעסק משלכם. האימונים יכולים להתקיים בסטודיו ייחודי שתקימו או לחילופין בפארקים השונים (מעולה למי שרוצה לחסוך את עלות השכירות ולמכור אימונים במחירים אטרקטיביים). מעבר לזה, תוכלו לאמן במכוני הכושר הפזורים במכללות ובאוניברסיטאות השונות או במתחמי עבודה משותפים בהם קיימים מכוני כושר לטובת העובדים.

 

קורס מדריכי כושר הוא חלום בר הגשמה, ממנו רק ניתן להתקדם ולהתפתח בתחום. בדקו את האופציות השונות העומדות בפניכם והירשמו לקורס שיעשיר אתכם ויפתח לכם דלת לעולם המאמנים וחדרי הכושר. בהצלחה.

נגישות
גלילה לראש העמוד