סטודנטים – מתניידים באמצעות אופנוע? כדאי לכם לעשות ביטוח

אופנוע הוא כלי תחבורה פופולארי בקרב צעירים וסטודנטים, ולא קשה להבין למה: משום שהוא קטן יותר קל למצוא חנייה, אפשר לתמרן איתו בפקק בין רכבים, הוא זול יותר ואין ספק שרכיבה מהירה באופנוע מזרימה אדרנלין בגוף. הצד השני של זה היא הסבירות הגבוהה יותר לעשות תאונת דרכים. לכן אם יש לכם אופנוע חשוב מאוד לעשות ביטוח חובה, מקיף וצד ג'.

איפה עושים ביטוח אופנוע?

לא בטוחים כיצד למצוא את הפרמיה המתאימה לכם? החדשות הטובות הן שהיום הרבה יותר קל למצוא פרמיה מותאמת אישית לפי ההעדפות שלכם ולהשוות מחירים. תוכלו לקבל הצעה לביטוח אופנוע בסוכנות לביטוח אודי דגן: באתר האינטרנט של הסוכנות תוכלו בהליך קצר לקבל הצעות מחיר. כל שיש לעשות זה למלא פרטים אישיים עליכם, פרטים על האופנוע כגון שנת ייצור, דגם וכדומה, למלא פרטים על השימוש שלכם באופנוע ולקבל הצעות מחיר לביטוח.

 

מדוע חשוב לעשות את כל הביטוחים לאופנוע?

כמובן שכשאנחנו עולים על האופנוע ורוכבים אנחנו מקווים שלא נעשה תאונה ונוהגים בזהירות הנדרשת. עם זאת, לפעמים ישנם דברים שלא בשליטתנו או שאנחנו עושים טעויות ומוצאים את עצמנו מעורבים בתאונת דרכים. מלבד הסכנה הגדולה לחיים, תאונת דרכים עלולה להוות נזק כלכלי של ממש שקשה להתמודד איתו. זה יכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים, ובדיוק מסיבה זו קיים הביטוח – להגן עליכם כספית.

 

סטודנטים - מתניידים באמצעות אופנוע? כדאי לכם לעשות ביטוח

תפקידי הביטוחים השונים וחשיבותם

בדומה לביטוח רכב, קיימים שלושה סוגי ביטוחים מקבילים לאופנוע:

ביטוח חובה

כפי שאפשר להבין מהשם, ביטוח חובה הוא חובה לפי חוק ונהג שרוכב ללא ביטוח חובה צפוי לעמוד בפני עונשים וקנסות כבדים, אך החלק שבאמת בעייתי הוא אם עושים תאונת דרכים ואין את הביטוח הזה. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף לנהג ולהולכי רגל שנפגעו בתאונת דרכים, כולל אובדן כושר עבודה, חשבונות בבית חולים וכל העלויות הנגזרות מן הנזק הפיזי מהתאונה. עלויות אלו יכולות להצטבר לעשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך ולכן מלבד הסנקציות למי שנתפס רוכב ללא ביטוח חובה, חשוב לעשות ביטוח כדי לא להיקלע לחובות במקרה של תאונה.

ביטוח מקיף

אם ביטוח חובה מכסה נזקי גוף, ביטוח מקיף מכסה את הנזק לרכוש מתאונת דרכים – כלומר הנזק לאופנוע עצמו. נדגיש כאן שביטוח זה לא מכסה את הנזק שנגרם לאחרים (זה התפקיד של ביטוח צד ג' שנגיע אליו מיד). הביטוח מכסה את הנזק שנגרם לאופנוע במידה ונמחץ, נשרף וכדומה. עלות ביטוח מקיף נקבעת בהתאם למאפייני האופנוע עצמו (כגון עלות, שנת ייצור, דגם וכדומה) ובהתאם למאפיינים שלכם.

ביטוח צד ג'

ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו למעורבים אחרים בתאונה או לרכוש ציבורי. חשוב להדגיש שביטוח זה לא מכסה את הנזק לאופנוע עצמו – זה התפקיד של ביטוח מקיף ולכן במקרים רבים הם נרכשים יחד. במקרים רבים, ביטוח צד ג' יותר חשוב מביטוח מקיף, שכן את העלות של האופנוע שלכם אתם מכירים ויודעים אם כדאי לעשות ביטוח מקיף או לא, אך אין לכם דרך לדעת באיזה רכב תפגעו. תאונה עם רכב יוקרה למשל יכולה לעלות לכם לא מעט כסף.

 

בדקו את הכיסויים וההשתתפות העצמית

כשאתם משווים בין ביטוחים שונים הקפידו לבדוק מהם הכיסויים שהם כוללים ולהשוות בין פרמיות זהות. כמו כן, שימו לב לגובה ההשתתפות העצמית וחשבו לעצמכם האם אתם מעדיפים השתתפות עצמית נמוכה ועלות ביטוח גבוהה או הפוך. חברות מסוימות מאפשרות להגדיל את ההשתתפות העצמית ולהוזיל את עלות הביטוח, השקיעו מחשבה ובדקו אם

נגישות
גלילה לראש העמוד