לימודי אימון אישי

כל חייכם חלמתם להעביר מהידע שלכם לאחרים. אתם בטוחים שתחום האימון האישי – הידוע גם בשם הלועזי שלו "קואצ'ינג" – יכול להתאים לכם בדיוק על רקע הכישורים האישיים שלכם. בכל זאת, על מנת שתוכלו לשמש מאמנים אישיים מן המניין עליכם לעבור הכשרה מקיפה בנושא, הנוגעת בכל ההיבטים שלו. לימודי אימון אישי, המועברים במסגרות שונות, הם שער הכניסה לאחד המקצועות היותר מתגמלים שיש.

 

מה לומדים באימון אישי?

יש אנשים אצלם מופיעות תכונות המסייעות למתן אימונים אישיים, דוגמת כריזמה אישית ויכולת מפוקחת לנתח אנשים ומצבים. בין אם יש לכם את התכונות האלה ובין אם לא, הדרך שלכם לעיסוק במקצוע צריכה לעבור דרך מסגרת לימודי אימון אישי. הלימודים עוסקים למעשה בכל הנגזרות של התחום, לרבות מתן סיוע למתאמנים בדרך למימוש המטרות שלהם, שיטות אימון שונות, תכנון "משימות" המרכיבות את האימון, בקרה על קצב ההתקדמות של המתאמן וכן הלאה.

חשוב לשים לב שיש מספר התמחויות של אימון אישי, כאשר החלוקה הזו בהחלט יכולה לבוא לידי ביטוי גם במהלך הלימודים. כך למשל קיים הבדל משמעותי בין אימון אישי "רגיל" לבין מסגרת של אימון עסקי, או בין אימון אישי המיועד לזוגות לכזה שאוכלוסיית היעד שלו היא ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. חלק מההתמחויות בתחום הפכו לפופולאריות במיוחד בשנים האחרונות, דוגמת אימון אישי לאורח חיים בריא המהווה חלק מהמודעות הגוברת כיום בעולם לצורך שלנו לאכול תזונה בריאה ולהקפיד על פעילות גופנית.

על כל פנים, ברוב המקרים בוחרים בהתמחות רק בשלבים מתקדמים יחסית של הלימודים, כאשר בתחילה נלמדים כל היסודות התיאורטיים והמעשיים העומדים בליבת התחום.

לומדים באימון אישי

הדרישות בדרך לעיסוק במקצוע

בהרבה מאוד מקצועות, אנחנו צריכים לשאול עד כמה הלימודים הם מהותיים בדרך לעיסוק למקצוע. גם בתחום האימון האישי סביר להניח שתמצאו מאמנים, אפילו מצוינים, שלא בהכרח עברו את ההכשרה הנדרשת בתחום. אבל, וזה אבל גדול מאוד, על פי לשכת המאמנים בישראל הלימודים הם חובה גם חובה. לא רק שיש צורך במסגרת לימודית בת 175 שעות אקדמיות לפחות, אלא שבדרך לקבלת התעודה המבוקשת נדרשת גם התמחות שהיקפה עומד על 100 שעות. המטרה כאן היא לגשר על הפער שעשוי להיווצר בין עולם הלימודים לבין ה"עולם האמיתי", כמו גם לקבל ניסיון שחשוב במיוחד לעבודתו של המאמן האישי.

למרות שאחוז משמעותי מבין הניגשים ללימודי אימון אישי הם אנשים שמעוניינים להפוך את הקואצ'ינג למקצוע שלהם, זהו ממש לא התרחיש היחידי הקיים כיום. אנשי מקצוע בתחומי שונים יכולים ללמוד את האימון הזה ולהשתמש בכלים הניתנים על מנת להשפיע על אחרים בארגון שלהם. מנהלים, אנשי עסק ואנשים בתפקידי מפתח בחברות נרשמים פעמים רבות ללימודי אימון אישי, וכך גם מטפלים במקצועות השונים, אנשי חינוך, אנשי הוראה ויועצים למיניהם. ההנחה שלהם היא שהלימודים יכולים לשפר את האופן בו הם מעניקים סיוע לאחרים.

נגישות
גלילה לראש העמוד