עיצוב בקטנה: איך מעצבים דירת סטודנטים קטנה?

המעבר לדירה קטנה ביחד עם שותפים בתקופת הלימודים עשוי להיות מאתגר במיוחד מבחינה עיצובית, וזאת בשל היותה דירה זמנית אך כזו שצריכה להיות פרקטית למספר שנים. כיצד תוכלו לעצב את דירת החלומות? על כך – במדריך הבא.

עיצוב דירת סטודנטים: כך תוכלו להשקיע מינימום כסף ולקבל מקסימום תוצאה

דירות סטודנטים הן לרוב דירות קטנות המאופיינות בחללים קטנים ואזורים משותפים. כסטודנטים שעתידים לעבור לדירת סטודנטים ביחד עם עוד שותפים, חשוב מאוד לשים דגש על תהליך עיצוב חסכוני וזאת בשל העובדה כי מדובר במגורים זמניים בלבד. עם זאת, חשוב לדעת כי גם עם תקציב מצומצם ובוודאי כאשר מדובר בדירה קטנה ניתן ואף רצוי ליצור חלל נעים וזמין אליו תרצו לחזור לאחר יום לימודים ארוך.  כיצד עושים את זה? להלן טיפים שיסייעו לכם בתהליך:

שימוש באקססוריז

דווקא הפרטים הקטנים הם אלו שיכולים לעשות את ההבדל בין חדר משעמם לבין חדר מעוצב. דרך נהדרת לעצב את הבית ואת החדר שלכם יכול להתבצע באמצעות רכישה של אקססוריז כמו למשל מנורת מלח המספקת לא רק תאורה נעימה אלא גם בעלת השפעה חיובית מאוד על הנשימה, בעקבות חימום של המנורה ופליטה של חליקים בעלי מטען חשמלי שלילי לאוויר. העלות של מנורת מלח היא אטרקטיבית מאוד בייחוד בעבור סטודנטים שמחפשים ליצור אווירה נעימה בחלל ועל כן רצוי לבצע את הרכישה לטובת יצירת עיצוב מנצח אבל גם בעל נופך בריאותי. בכל הקשור לאקססוריז שמירה על קו מינימליסטי הוא חשוב מאוד בשל הצורך להימנע מתחושה עמוסה מדי בחדרים קטנים. העדיפו לבחור באקססורי כמו מנורה או אפילו עציצים ופריטי טקסטיל.

סוגים שונים של תאורה

סוגים שונים של גופי תאורה מכניסים לכל חלל אופי ואף יכולים ליצור מראה מודולרי אותו ניתן להתאים אליכם. למעשה, ככל שמגוון האפשרויות שלכם גדול יותר מבחינת גופי התאורה כך תוכלו ליצור חלל פונקציונאלי אשר יכול לשמש אתכם הן לטובת לימודים (כמו למשל מנורת שולחן) וכן אהיל תלוי לחלל המרכזי כמו הסלון, לטובת ישיבה נעימה עם החברים ובני המשפחה שמגיעים לבקר. העדיפו להיצמד לקו ברור מבחינת גופי התאורה מתוך מטרה ליצור מראה הרמוני שמתכתב האחד עם השני.

שימוש חכם בצבע

דרך פרקטית וזולה לייצר עניין בחללים קטנים יכול להתבצע באמצעות שימוש חכם בצבע. העדיפו לצבוע את הקירות בצבעים בהירים שמתכתבים עם סגנון העיצוב שלכם כמו גם לשלב צבעים מיוחדים כמו למשל צבע מגנטי. צבע מגנטי מאפשר לכם לכתוב על גבי הלוח תזכורות חשובות כמו גם להדביק את מערכת השעות של הלימודים, ובכך ליצור חלל מעניין אך גם פרקטי בעבור צרכים של סטודנטים.

עיצוב בקטנה: איך מעצבים דירת סטודנטים קטנה?

חידוש הריהוט הקיים

נכנסים לדירה עם ריהוט קיים? במקום לזרוק אותו ולהוציא אלפי שקלים בעבור ריהוט חדש, רצוי להשתמש בריהוט הקיים ולחדש אותו. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מדריכים שמסבירים כיצד לחדש כורסאות כמו גם שידות במינימום מאמץ ועם מקסימום השפעה. דרך נוספת היא להעביר את הריהוט לאנשי מקצוע כמו למשל חברה המתמחה בניקוי ספות, לטובת ניקוי הספה הקיימת וחידוש שלה. מדובר בהשקעה כספית מינורית שתחסוך מכם הוצאה כספית כבדה בעבור רכישה של ספה חדשה בעבור דירה זמנית.

רכישת ריהוט מודולארי

המכשול העיקרי של דירות סטודנטיות קטנות הוא כמובן החלל הקטן אותו ניתן לנצל במקסימום. דרך מצוינת לנצל את שטח החדר וליצור פרקטיות אך גם עיצוב מנצח. כך לדוגמה, אם חדר השינה שלכם קטן באופן יחסי ניתן בהחלט לבצע רכישה של ספה נפתחת למיטה לטובת אירוח כמו גם שולחן הנטמע בקיר ויכול לשמש אתכם לטובת למידה.

לסיכום, תהליך עיצוב של דירת סטודנטים המתבצע תחת מסגרת תקציב מצומצמת הוא מאתגר למדי. עם זאת, באמצעות מעקב אחר הטיפים אותם הצגנו לכם כאן תוכלו ליצור חלל מזמין שישרת אתכם למשך הלימודים אבל לא רק אלא גם לטובת אירוח והירגעות בין המבחנים וההגשות.

נגישות
גלילה לראש העמוד