לימודי הנהלת חשבונות

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים אחר מקצוע רווחי מעניין וכזה שיאפשר להם לעבוד כשכירים או עצמאיים.

אחד המקצועות שהפכו מבוקשים למדי הוא הנהלת חשבונות מסוג 1 ומסוג 2  – מקצוע אשר מקנה את היכולת של מנהל החשבונות להעניק שירותים לעסקים, ארגונים, חברות ומוסדות.

ואכן לימודי הנהלת חשבונות מתאימים למי שנמשך לתחום ומחפש את עולם החישובים והמספרים. עם זאת חשוב לדעת כי תחום זה כולל עיסוק עם אנשים שונים, בין אם בעלי עסקים או עובדים בשלל מוסדות פיננסיים, תוך שמנהל חשבונות הוא חלק אינטגרלי וחשוב מאד בניהול עסקים.

 

אבל מהם לימודי הנהלת חשבונות? מה תכנית הלימודים ולאיזה אנשים הם מתאימים? כל המידע בהמשך!

הנהלת חשבונות

לימודי הנהלת חשבונות הם כאלה אשר מקנים את כל הכלים למעקב אחד תנועות כספיות בעסקים, חברות וארגונים תוך שלימודים כאלה מקנים כלים טכניים ופרקטיים לניהול חשבון עסקים מול רשויות ובאופן עצמאי.

כיום ישנם שלל מסלולים של לימודי הנהלת חשבונות כאשר ישנן שתי דרכים עיקריות לעסוק בתחום ביניהן: עבודה עם מערכת כפולה שמתאימה לניהול עסקים קטנים או הנהלת חשבונות עצמאית אשר מתאימה לארגונים גדולים יותר.

ההבדלים באים לידי ביטוי בירידה לפרטים תוך חישוב הוצאות והכנסות של העסק, כאשר הנהלת חשבונות מהסוג השני כוללת ירידה לפרטים כמו רישום כפול של עסק חיובים וזיכויים.

אז מהי תכנית הלימודים?

תכנית לימודי הנהלת חשבונות כוללת למידה של שלל נושאים ביניהם: מבוא לקורס מנהל חשבונות, לימודי מס ערך מוסף, מלאי תמידי, תיאום רכוש קבוע, ניהול רכוש מופשט, עריכת דוחות, חישובים מסחריים,  ניהול עסקאות, ניהול דוחות רווח והפסד, הכרת שיטות פחת וערך הגרט, מכיר רכוש קבוע, ניהול מאזנים, ועוד.

במהלך הלימודים לומדים אודות חשבונאות מעשית ממוחשבת באמצעות לימודי תוכנת חשבשבת ותוכנות נוספות בהתאם לדרישות. עוד יש בדרך כלל להגיש פרויקט גמר העוסק בניהול חשבונות ועסקים.

בסיום הלימודים מקבלים מנהלי החשבונות תעודת גמר ממשרד התמ"ת של מנהלי חשבונות מסוג 1 ומסוג 2 וזאת לאחר עמידה בהצלחה בכל התנאים העבודות והמבחנים הדרושים.

כיצד אפשר להתקבל לקורס הנהלת חשבונות?

קורס מסוג זה מתאים למי שיש לו 11 עד 12 שנות לימוד תוך בחינת כניסה אישית. עוד חשוב שתהיה לכם בגרות של יחידת לימוד אחת לפחות במתמטיקה. עם זאת חשוב לדעת כי לכל מוסד לימודים תנאי קבלה משלו וועדות קבלה מסוגים שונים.

הלימודים מתאימים לאנשים שרוצים להכיר טוב יותר את תחום החשבנאות, לעבוד בתחום כששכירים או עצמיים ולפתח קריירה של מנהל חשבונות או אפילו של רואה חשבון אשר יכול להשתלב בעתיד במשרדים ענקיים שעוסקים הניהול תיקי השקעות.

נגישות
גלילה לראש העמוד