לימודים אקדמאיים באירופה: כך תעשו זאת!

איך הפכו הלימודים הגבוהים באירופה לכל כך מבוקשים? ובכן, יכול להיות שזה בשל היצע המקצועות המגוון, המחירים הזולים, המגורים במדינה אירופאית נחשקת, ההזדמנויות העסקיות העתידיות או אפילו בשביל החוויה הייחודית וההיכרות עם אנשים חדשים ומעניינים. מעוניינים לרכוש השכלה גבוהה באחת ממדינות האיחוד האירופי? כך תעשו זאת.

להתקבל ללימודים באירופה

התקופה הסטודנטיאלית היא בהחלט תקופה בלתי נשכחת, ובמיוחד אם הלימודים מתקיימת במדינה אירופאית, בה מלבד ההשכלה הגבוהה שרוכשים, זוכים ליהנות מחוויה חד פעמית ומיוחדת. מי שזכאי ללמוד במדינות האיחוד האירופי הם בין היתר, מי שיש ברשותם אזרחות אירופאית, וכן, גם דרכון פורטוגלי נחשב (ואולי זה מסביר את העלייה הניכרת בבקשות להוצאת דרכונים פורטוגליים). עם זאת, חשוב לציין שאם אתם צאצאים למגושי ספרד ופורטוגל, ומתכננים להנפיק דרכון לטובת לימודים באירופה – מוטב שתמהרו, ולו כי עשויה להיות החמרה בתנאים לקבלת אזרחות פורטוגלית החל משנת 2022.

אמרו לא פעם שהמוסדות האקדמאיים באירופה נחשבים לטובים ומוצלחים במיוחד, ולכן זה לא מפתיע שמגיעים אליהם מכל העולם. בין אם תבקשו להירשם ללימודי אופנה במילאנו, לבחור במקצוע של עיצוב פנים או אדריכלות, להתמקצע בווטרינריה ואפילו ללמוד מקצועות שטרם התפתחו בישראל. היצע המקצועות הרחב באירופה, בהחלט מפתה וגורם לישראלים רבים לברר על לימודים במדינות האיחוד.

וחשוב לציין שבלא מעט מוסדות הלימודים מתקיימים בשפה המקומית, אבל עם זאת, ישנם מוסדות שמקיימים את הלימודים באנגלית – מה שעשוי להקל עליכם באופן ניכר. תנאי הקבלה נחשבים לידידותיים, ורצוי לברר מבעוד מועד מהן דרישות הסף של התואר הרצוי.

לימודים אקדמאיים באירופה -כך תעשו זאת

מה לגבי העלויות?

ובכן, זו שאלה מצוינת. רבים חוששים מעלויות גבוהות של שכר הלימוד, ויש מי שמבררים מבעוד מועד על האפשרות לעבוד בחו"ל במהלך הלימודים. בכל מקרה נציין ששכר הלימוד נחשב לנמוך יותר מאשר בארץ. עם זאת, נדגיש שמחזיקי אזרחות אירופאית זכאים להטבות ובין היתר גם לסבסוד של שכר הלימוד, לעיתים אפילו מדובר בסבסוד מלא. כמו כן, אזרחים אירופאיים יכולים לעבוד באופן חוקי במדינות האיחוד, כך שזה בהחלט מצב של WIN WIN.

חוויה בלתי נשכחת

נכון, באירופה תוכלו לרכוש השכלה גבוהה וללמוד לתארים שטרם התפתחו בישראל. לצד זה, תוכלו לחוות חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, לטייל ברחבי אירופה ולהכיר חברים חדשים מהעולם כולו. נוסף על כך, כיום בכל מדינה אירופאית יש קהילה יהודית, יש בתי חב"ד ויש לא מעט דרכים להתחבר ליהדות ולשמור על הערכים, כך שזו כלל לא אמורה להיות בעיה עבור שומרי המסורת.

לסיכום, לימודים באירופה הם מאוד אטרקטיביים, והם מאפשרים לחוות את החוויה הסטודנטיאלית על הצד הטוב ביותר. בהצלחה.

נגישות
גלילה לראש העמוד