עובדים קשה: איך מוצאים עבודה בארה"ב?

עובדים קשה

נוסעים ללמוד בארצות הברית? רצים למצוא עבודה? במאמר הבא נסביר איך אפשר למצוא עבודה בארצות הברית ואיך מתגברים על החשש הגדול מפני המעבר אל הלא נודע.

היעזרו בחברת השמה מקצועית

אין ספק שמציאת עבודה בארצות הברית היא אתגר לא פשוט שמומחים יכולים לסייע בו. כשאנחנו אומרים מומחים אנחנו מתכוונים לכך שתפנו לחברת השמה מקצועית שעוסקת גם בתחום איתור משרות בארצות הברית. מדובר במשימה לא פשוטה ואתם הולכים אל הלא נודע, סביבה חדשה, תרבות חדשה והשתלבות בחיים שאתם פשוט לא מכירים. חברת השמה מקצועית תוכל להוריד מכם לפחות את העול של מציאת העבודה ולסייע לכם לאתר את המשרה הכי מתאימה עבורכם להתאקלמות מהירה בארץ זרה.

פנו לסוכנות היהודית

הסוכנות היהודית נוהגת לשלוח שליחים מטעמה לריכוזים של קהילות יהודיות בארצות הברית. הסוכנות תוכל לסייע לכם לאתר משרות בתחום החינוך וההדרכה ואם זה התחום שאתם רוצים לעסוק בו בעתיד, אין ספק שזה יכול להיות פתרון טוב עבורכם. במסגרת העבודה עם הסוכנות אתם תהיו השליחים שמשתלבים בעבודה במחנות הקיץ השונים במקביל ללימודים, פתרון נוח ולא פחות חשוב מזה, גורם לסיפוק רב.

היעזרו באינטרנט

כיום יש מגוון רחב של משרות שפשוט מפורסמות אונליין, כך שאתם יכולים לאתר את המשרה המתאימה לכם ללא מאמץ מיוחד. תוכלו כבר מהארץ לבחון את ההתאמה שלכם למשרות מסוימות, להגיש קורות חיים או לפחות להתייעץ עם כאלה שכבר עברו את התהליך שאתם עומדים לעבור, לימודים ועבודה בארצות הברית. אם אתם עושים את זה, אל תשכחו לכתוב מסמך קורות חיים שלכם באנגלית עבור המעסיקים שלכם שם.

מה חשוב לברר לגבי העבודה שלכם בארצות הברית?

לפני שאתם ממהרים לסגור את הג'וב הבא שלכם בארצות הברית, אנחנו ממליצים לכם לא למהר ולשאול שאלות שיסייעו לכם להבין מה רמת ההתאמה שלכם למשרה. למשל, בררו מראש היכן ממוקם מקום העבודה והאם צריך להגיע אליו פיזית, מה שעות העבודה, מה השכר והאם יש אפשרות להשתדרג עם בונוסים, לכמה זמן החוזה תקף, האם העבודה חוקית, האם מדובר במקום המעסיק גם ישראלים ועוד. ככל שתשאלו יותר שאלות, כך סביר להניח שרמת ההתאמה שלכם למשרה בארצות הברית תהיה גבוהה יותר.

איך מתגברים על החשש מהמעבר?

אנחנו בטוחים שמדובר עבורכם באתגר לא קטן ושיש לכם לא מעט חששות לגבי המעבר, הלימודים וכמובן מציאת עבודה. לעיתים הקושי הכי גדול שלנו במהלך הזה הוא הפחד, וזה טבעי. ראשית, אנחנו ממליצים לכם להיעזר במשפחה וחברים, לשוחח איתם ולשתף אותם בחששות שלכם. בנוסף, מומלץ מאד לדבר עם אנשים שכבר עברו לארצות הברית ומצאו עבודה, אולי תגלו שהשד לא כל כך נורא. אנחנו בטוחים שגם הם ודאי יגידו לכם שהיו להם חששות גדולים בהתחלה ועם הזמן הם הכירו חברים שעזרו להם להתאקלם בארצות הברית.

בנוסף, כיון יש מגוון רחב של כלים אונליין שיסייעו לכם להתמודד עם התהליך. בין השאר קבוצות בפייסבוק, פורומים שונים, קבוצות וואטסאפ, טלגרם ועוד. בנוסף, תוכלו למצוא פודקאסטים שעוסקים במעבר לארצות הברית בכלל, ומציאת עבודה בפרט. באמצעות פודקאסטים כאלה תוכלו לקבל לא מעט כלים שיסייעו לכם לעשות את המעבר בצורה חלקה יותר. זה למשל פודקאסט שילמד אתכם דבר או שניים על התמודדות עם הפחד, היעזרו בו.

לסיכום, אין ספק שמעבר לארצות הברית בכלל ומציאת עבודה בפרט הן משימות לא פשוטות בכלל שמהוות אתגר גדול בפני מי שעומד לעבור את התהליך. עם זאת, אנחנו בטוחים שאם תיישמו את הטיפים שהצגנו במאמר הזה, המעבר שלכם יהיה קל וחלק יותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד