מקצועות רווחיים שלא דורשים פסיכומטרי

פסיכומטרי היה ועדיין נותר מבחן שרבים חושבים שהוא מיותר . זהו מבחן שמגיע לבחון יכולות וורבליות, יכולות מתמטיות, תפיסה של צורה ויכולות מוטוריות וזאת למרות שהוכח כבר כי מבחן זה לא באמת יכול לקבוע את מידת הצלחתו והבנתו של אדם במקצועות שונים.

עם זאת ולמרות הרצון לבטל בעתיד את הצורך במבחן זה, כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון או שני, עדיין יש צורך במבחן, בעוד שמנגד, ישנם אנשים שמתקשים בעמידה במבחן תוך שחלקם אפילו לא טורחים לגשת ולהבחן וזאת בשל הקושי של המבחן או העדר היכולות כמו גם הזמן והיכולות הכספיות להתכונן למבחן מסוג זה.

מצב זה גורם לרבים לבחור במקצועות לחיים שנחשבים "פשוטים" יותר, או כאלה שאינם דורשים פסיכומטרי או תואר ראשון.

אבל כיצד אפשר בכל זאת לנצח את המערכת? איך אפשר לבחור במקצוע רווחי לעתיד שלא דורש פסיכומטרי?

מסתבר כי כיום ישנם שלל מקצועות יצירתיים שניתן ליהנות מהם כמקצוע לעתיד וגם כזה שמניב רווח לא רע.

אז מהם המקצועות? הנה רשימה חלקית ומעניינת:

מקדם אתרים

קידום אתרים אורגני בגוגל (SEO), הפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד. עסקים רבים כבר הבינו שהשיווק היעיל ביותר נעשה באמצעות האינטרנט, ולכן מעדיפים להשקיע את תקציבי השיווק בקידום הנכסים הדיגיטליים שלהם. ניתן ללמוד את רזי ה- SEO במקומות רבים, החל ממכללות, קורסים של מקדמים מקצועיים ואף דרך מאמרים המצויים ברחבי הרשת. כדאי ללמוד את התחום בקורס מסודר שיקנה לכם ידע תאורטי ומעשי במקביל, כך תוכלו לקבל את כל הכלים הנחוצים בכדי לעסוק בתחום המבוקש והרווחי הזה.

קבלן שיפוצים

כן ממש כך קבלן שיפוצים הפך בשל הבנייה הניכרת בישראל לאחד מהמקצועות המבוקשים ביותר שישנם, כאשר איש מקצוע מסוג זה יכול להתחיל בקטן (שיפוצים קטנים או עבודות בנייה שונות) ועם הזמן להפוך למעצמה של בנייה! כדי להפוך לקבלן שיפוצים דרוש ידע בתחום שכולל קורס והכשרה ממשרד העבודה ולאחר מכן, באמצעות שתי ידיים טובות, כלי עבודה נכונים ומעט תושייה  – ניתן לרכוש מקצוע נפלא. קבלני שיפוצים כיום עוסקים במתן שירותים שונים, בין אם מדובר בעבודה באתרי בנייה, עד לעבודה במיזמים גדולים, כמו גם בשיפוצים קלים לבתים פרטיים. בכך אפשר להרוויח לא מעט כסף ולפתח קריירה מצליחה.

קבלן שיפוצים

עיצוב אופנה

מהצד השני של המתרס, קיים מקצוע מעניין וכיפי והוא עיצוב אופנה. כאשר לומדים את מקצועות האופנה כגון: סטייליג, עיצוב אופנה, תדמיתנות ועוד, אפשר ליהנות מעולם יצירתי במיוחד, בו כל אחת ואחד יכולים להביע רגשות וכשרון באמצעות בגדים, ניתן ליצור עולם שלם של אמירה באמצעות ביגוד וכמובן לפתח קריירה מצליחה כמעצבי אופנה. כיום שלל מעצבים מוכרים את העיצובים שלהם דרך אתרי אינטרנט (מה שחוסך עלויות של חנות פיזית) , הם מצליחים בארץ כמו גם בשלל שווקי האופנה אשר מעבר לים.

נגרות

נגרים הם אנשים שזכו בכישרון וידיים מעולים, תוך שנגרות הוא מקצוע שמתאים בעיקר מי שאוהב את חומרי העץ, מי שיש לו חשיבה יצירתית ומי שרוצה להתחיל ולייצר שלל אביזרים עשויי עץ. מקצוע הנגרות הוא כזה שניתן לרכוש באמצעות קורס נגרות מקצועי ולאחר מכן אפשר לקבל ידע ושיטות עבודה בעבודה באחד ממפעלי הייצור או בנגריות גדולות בארץ. מכאן השמיים הם הגבול! נגרים יכולים לפתוח נגרייה לייצור של כל אלמנט בין אם מדובר בייצור צעצועים עד לייצור של ריהוט בהתאמה אישית. כיום רבים מהלקוחות אשר מחפשים את הריהוט הייחודי והמקורי, את הצעצועים עשויי העץ ואת הנגר שייצר עבורם כל פריט בהזמנה אישית: מה שמקנה קריירה מצליחה למי שיש לו כלי עבודה טובים, ידי זהב וחשיבה ייחודית.

לימודי נגרות

שיווק וקידום ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות כמו: פייסבוק, וואטס אפ, טוויטר, האינסטגרם וכולי, כולן השתלטו על חיינו וכיום איך אומרים "אם אתה לא שם , אתה לא קיים". ואכן מי שרוצה להיות שם וגם לפתח קריירה מצליחה, יוכל ללא תואר בשיווק וללא לימודים אקדמיים, אלא רק באמצעות מחקר עצמאי והתנסות: להפוך להיות מקדם ברשתות החברתיות ואף להרוויח לא רע. באמצעות התנסות בשטח, כמה קורסים בשיווק ברשתות החברתיות ואהבה לרשת: יכולים רבים לעסוק בקידום ברשת, קידום ושיווק עסקים ברשתות החברתיות ובכך לקדם גם עסקים ובדרך גם את הקריירה שלהם. קידום אתרים באינטרנט הוא מקצוע מעניין, מלא בשינויים וכזה שדורש מחשבה יצירתית והרבה זמן מול המחשב.

לסיכום, מקצועות יצירתיים ורווחיים לא חסר, וחלק גדול מהן אינם דורשים פסיכומטרי, תואר ראשון או שני ואפילו לא תעודת בגרות, לכן זה הזמן לשנס מותניים, לא לפחד ולבחור את התחום והמקצוע המתאימים ביותר לכם ולתשוקה שלכם!

נגישות
גלילה לראש העמוד