הסבה להייטק: הדרך לבניית קריירה מצליחה בתחום המבוקש בישראל

בשנים האחרונות יש נהירה של עובדים וכוח אדם להייטק, וזה לא מפתיע. קשה להתחרות באיכות התנאים שמציעים שם, במשכורות הנאות, בצ'ופרים הרבים הנלווים. הרבה אנשים שבמקום בחרו במסלול חיים אחר מוצאים את עצמם רוצים לעשות הסבת קריירה ולמצוא משרה מפנקת בחברת הייטק. אנחנו כאן בשביל להגיד לכם שזה אפשרי, ולהסביר מה הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת.

העיקרון המנחה – שחקו על החוזקות שלכם

אפשר לחשוב על רוב חברות ההייטק כעל עולם קטן – שיש בו קצת מכל דבר, והכל משרת את המטרה המרכזית שהיא בדרך כלל סוג של מוצר או שירות. מה שזה אומר בפועל הוא שיש המון דרכים להשתלב בעולם הזה ולתרום למאמץ של החברה, והדרך הכי טובה שלכם לעשות זאת היא להשתמש במה שאתם הכי טובים בו, ומה שתוכלו לתרום בו. יש ששה תחומים מרכזיים שבהם נוח יחסית להשתלב בשלב מאוחר, אם אתם חזקים בהם והראיתם בעבר יכולות רלוונטיות להם. כאן יש מסלול הסבה להייטק, אם אתם מתעניינים בתהליך.

תחום השיווק

אחד התחומים שאפשר ומעניין להיכנס דרכם הוא תחום השיווק, שהוא מרכזי בלתקשר את העסק לעולם – לצרכנים, למשקיעים, לעובדים פוטנציאליים. יש שלושה תפקידים עיקריים שבהם אפשר להשתלב ודרכם לעשות את ההסבה: ניהול קמפיינים דיגיטליים, ניהול ויצירת תוכן, וניהול פרויקטים.

תחום משאבי האנוש

משאבי האנוש בכל חברה אחראיים על האנשים שנמצאים בחברה – להביא ולגייס אותם מלכתחילה, לדאוג שיהיה להם טוב ושיהיו שבעי רצון ומרוצים, שירגישו מתוגמלים ומסופקים מקצועית ואישית. במסגרת התפקיד גורמי משאבי האנוש מקיימים ימי גיבוש, ימי עיון, סדנאות ותכני פיתוח אישי ומקצועי שגורמים גם להעלאת המורל וגם לפיתוח תקשורת בין אישית טובה בין עובדי החברה. לפעמים דורשים ניסיון בתחום, או רקע אקדמי במקצועות הנפש, אבל לא תמיד. תידרשו להפגין יכולות של הבנת ואהבת אדם ויכולות ארגון.

 

 

תחום המכירות

התפקידים בחברה ששייכים לתחום המכירות נחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: הראשונה היא ניהול המכירות – אחראים על הקשר בין הלקוחות בשטח לבין החברה והמוצר שלה. אם יש לכם ניסיון רלוונטי במכירות ואתם מסוגלים לנהל היטב משא ומתן – יש לכם סיכוי מעולה להתקבל לעשות עבודה טובה. הקטגוריה השנייה היא ניהול מוצר – שבמסגרתה דואגים לכל מה שקשור בפיתוח המוצר בכל שלבי החיים שלו. התפקיד הזה דורש הכשרה רלוונטית וניסיון מקצועי שקשור למוצר, ודורש ידע בכל התחומים שלו, לכן ככל הנראה תידרשו לניסיון טכנולוגי מקדים.

איפה כדאי לחפש משרות

אוקיי, עשיתם את ההחלטה והחלטתם על התחום שיתאים ביותר ליכולות שלכם – עכשיו נותר למצוא את המשרה הספציפית שתתאים לכם ביותר ואתם תתאימו לה. האופציה המתבקשת היא אפליקציית לינקדאין – הרשת החברתית שסובבת סביב תעסוקה ועבודות, ובה אתם יכולים לפרט את הניסיון המקצועי שלכם וליצור קשרים עם אנשים רלוונטיים בתעשייה. אפשרות נוספת ובולטת היא אתוסיה – חברת השמה שיכולה לקשר אתכם למגוון משרות הייטק בארץ, בתחומים שתיארנו קודם. יכול לעזור לכם לדבר עם אנשים מהתחום, כי המלצה של מישהו מבפנים היא בעלת ערך רב, כנראה מיותר מכל קורות חיים שתגישו.

איך מטפסים למעלה

אם תשתלבו בהייטק תתחילו כנראה במשרה זוטרה, מה שמכנים אותו בתחום "משרת ג'וניור". השכר שלה הוא בדרך כלל התחלתי, כלומר – נמוך יותר משכר בשלבים מתקדמים יותר. החדשות הטובות הן שבעזרת יחסי אנוש מעולים, חריצות ומוכנות ללמוד ולפתח את עצמכם – תוכלו להתקדם מקצועית ולטפס למעלה בסולם המקצועי של החברה, ולהגיע בהדרגה גם לתפקידים בכירים יותר.

לסיכום

תחום ההייטק הוא מושך ונראה לעיתים שקשה להשתלב שם אם לא היית שם מההתחלה, אבל זה לא נכון – קיימות מגוון משרות שאפשר להיכנס אליהן עם ניסיון רלוונטי ממקומות אחרים, או על בסיס יכולות אישיות מעולות.

נגישות
גלילה לראש העמוד