הסבה מקצועית בגיל 40

אם בעבר אנשים עסקו באותה העבודה (או לפחות באותו התחום) למשך שנים רבות ואפילו לכל חייהם, הרי שכיום, זה בהחלט מקובל ושכיח לנוע מתחום אחד לאחר, ולהחליף עבודה לעיתים קרובות יותר. אבל מה קורה כשמגיעים לגיל 40? הרי מדובר בגיל שבו הרבה יותר מאתגר להחליף מקצוע או להשתלב בתחום חדש. איך עושים זאת? כל הפרטים בהמשך.

מדוע לעשות הסבה מקצועית?

הסיבות להסבה מקצועית יכולות להיות שונות ומגוונות, החל מפיטורין או התפטרות ועד לצורך להתחדש, להתרענן ולשנות כיוון. בכל מקרה, התהליך עשוי להניב תוצאות טובות וערכיות, ולהעניק לכם לא מעט יתרונות. להסבה המקצועית יש גם אתגרים, כשהבולט מבניהם הוא תהליך חיפוש העבודה, שהרי לשווק את עצמכם כמתחילים בתחום חדש זה כבר מאתגר כשלעצמו, כך שבהחלט מדובר בתהליך לא קל, אך בסופו הוא עשוי להתגלות כמשתלם במיוחד.

כשאדם מגיע להחלטה ליישם הסבה מקצועית בחייו, לעיתים הוא עשוי להתלבט רבות ולתהות באיזה כיוון מוטב יהיה לו לבחור. ובכן, יש לא מעט מקצועות נהדרים, כשכדאי לשקול בחיוב לבצע הסבה מקצועית לעולם החינוך, ולא בהכרח חינוך פורמלי, כמו לימודי הדרכת הורים או הדרכה לילדים לפני עלייתם לכיתה א'. המקצועות הללו עשויים לתרום ערך אישי וסיפוק נפשי מאחר ותוכלו לסייע לאחרים להתנהל בחייהם על הצד הטוב ביותר.

הסבת מקצוע בגיל 40

איך מתחילים?

תחילה, חשבו על כיוון לתחום שמעניין אתכם, או אולי על חלום שתמיד חלמתם ומעולם לא הספקתם להגשים. בין אם מדובר בהדרכת הורים, עבודות אמנות או אפילו לימודים בתחום הקולינריה, הרי שתוכלו לבחור בכל תחום שרק תרצו.

לאחר שבחרתם את הכיוון האידיאלי ביותר בעבורכם, נסו לחפש סדנאות, קורסים ולימודים לטווח קצר, שהרי אלה יעניקו לכם את ההשכלה הבסיסית בתחום, ועם הזמן, תוכלו להעמיק את הידע ולחפש אחר לימודים רלוונטיים שבהם תוכלו ללמוד את כל המידע הנחוץ לכם כדי לעבוד בתחום שבחרתם. כמו כן, כדאי לברר אודות הכשרות או קורסים המסובסדים על ידי המדינה – ייתכן ואתם זכאים לקבלת סבסוד, דבר שיסייע לכם ללמוד את התחום באופן מקצועי. חשוב שלא להתייאש במהלך התהליך, ולהקדיש את מלוא תשומת הלב לעניין – כך תוכלו להצליח ולעסוק בתחום חדש, מרענן ומרתק.

העולם לא שייך רק לצעירים (תלוי איך אתם מגדירים צעירים!) – גם בגיל 40 ניתן להחליף מקצוע ולבחור במסלול חדש, מיוחד ושונה. אתם לא חייבים לעסוק בתחום שלא מעניין אתכם או שמאסתם בו, כי כיום הסבה מקצועית זה תהליך מקובל ופופולארי, שניתן ליישם אותו בקלות. בחרו את התחום בו אתם רוצים לעסוק, וחפשו אחר מקומות איכותיים שיאפשרו לכם ללמוד ולרכוש השכלה מתאימה. כמו כן, אם אתם זקוקים להכוונה וייעוץ מקצועי, פנו אל הגורמים המתאימים, הם וודאי יוכלו לסייע לכם לבחור מקצוע כמו גם יעניקו לכם שלל עצות אפקטיביות לחיפוש עבודה. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד