להתחתן במהלך התואר: האם זה אפשרי?

סטודנטים מאוהבים ומתלבטים אם להתחתן כבר עכשיו ולא לחכות לסוף הלימודים? אם כן, אתם לא לבד. הרבה סטודנטים בוחרים להתחתן במהלך התואר! רוצים להתחיל את חייכם המשותפים כמה שיותר מהר? תוהים האם קיום חתונה במהלך הלימודים הוא אפשרי? חתונה במהלך הלימודים יכולה להיות החלטה נהדרת, אבל יש כמה דברים שאתם צריכים להביא בחשבון לפני שאתם מחליטים על הצעד הגדול. המשיכו לקרוא ותגלו הכול!

למה להתחתן במהלך הלימודים?

חשוב לשקול את היתרונות והחסרונות שיש בחתונה במהלך התואר, ואם אתם מוכנים לאתגר זה יכול להיות זמן נהדר להתחיל את חייכם המשותפים. הינה כמה יתרונות לחתונה במהלך הלימודים:

  • אהבה: זה פשוט. אם אתם מאוהבים ומוכנים להקים משפחה, אין סיבה לדחות את החתונה. למה לחכות?
  • חיסכון כספי: כששני בני הזוג סטודנטים לתואר ראשון, שני או שלישי, הם נהנים מהטבות כספיות רבות. מלגות, מענקים ושירותי סיוע יכולים לעזור לחסוך בהוצאות חתונה. ההטבות האלה יכולות להיות יתרון גדול, במיוחד אם אתם מתכננים חתונה גדולה.
  • זמן: לצעירים יש יותר זמן פנוי, מה שיכול להיות יתרון גדול בהכנות לחתונה. אתם יכולים להשקיע יותר זמן בתכנון, בחיפוש אחר מקומות וספקים וכן בארגון האירוע.

 

 

החסרונות של חתונה במהלך הלימודים

לצד היתרונות, יש גם מספר חסרונות לחתונה במהלך הלימודים, והם:

  • הלחץ: תקופת הלימודים היא תקופה לחוצה גם ככה. יש הרבה שיעורים, מבחנים, ועבודות. חתונה יכולה להוסיף עוד לחץ על הזוג, במיוחד אם היא מתרחשת בתקופת מבחנים או עבודות סיכום.
  • הכסף: חתונה היא אירוע יקר. אם אתם לא מתכננים את החתונה כמו שצריך, אתם עלולים למצוא את עצמכם בחובות.
  • הקריירה: חתונה יכולה להשפיע על הקריירה שלכם. אם אתם מתחתנים בזמן שאתם עדיין לא עובדים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתקשים להשיג עבודה טובה לאחר החתונה.

איך להתכונן כלכלית לחתונה?

שקלתם את הסיטואציה והחלטתם להתחתן? מזל טוב! לפני שאתם מתחילים לתכנן את החתונה שלכם ולסגור את כל הפרטים הקטנים, חשוב להתכונן כלכלית. הינה כמה טיפים שיעזרו לכם:

  • קבעו תקציב: כמה כסף אתם רוצים להוציא על החתונה שלכם? קביעת התקציב זה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות. ברגע שיהיה לכם תקציב מוגדר תוכלו להתחיל לתכנן את החתונה שלכם בהתאם. הביאו בחשבון את העלויות הנסתרות של החתונה, כמו לקנות טבעות אירוסין זהב צהוב או לבן והוצאות נוספות שנלוות להצעת הנישואין, וכן לקנות לחתונה עצמה בגדים, תכשיטים, אירוח וצילום. אל תתעלמו מההוצאות שמעבר לחתונה עצמה, כמו מסיבות הרווקים והרווקות, חינה וטיול ירח הדבש.
  • התחילו לחסוך מוקדם: ככל שתתחילו לחסוך מוקדם יותר, כך יהיה לכם יותר זמן לחסוך כסף ולמצוא עסקאות טובות.
  • חפשו אפשרויות להכנסה נוספת: יש מספר אפשרויות להכנסת כסף נוסף לצורך החתונה, כמו עבודה נוספת, קבלת הלוואה או קבלת מלגה או פרס לחתונה.
  • חפשו ספקים שמציעים מחירים אטרקטיביים: אל תתביישו לבקש הצעות מחיר מחברות שונות כדי למצוא את העסקאות הטובות ביותר.

לסיכום

אז האם להתחתן במהלך הלימודים? בסוף זוהי החלטה אישית שיש לשקול כשאתם לוקחים בחשבון את כל הפרטים שהיא כוללת. אם אתם מוכנים לאתגר, עכשיו יכול להיות זמן נהדר להתחיל את החיים המשותפים, אבל חשוב להיות מודעים גם לחסרונות, כמו הלחץ, הכסף והקריירה. אם החלטתם להתחתן, חשוב להתכונן כלכלית. קבעו תקציב, התחילו לחסוך מוקדם, חפשו אפשרויות להכנסה נוספת וחפשו ספקים שמציעים מחירים אטרקטיביים, וכמובן, אל תשכחו את הדבר הכי חשוב: האהבה. אם אתם מאוהבים ומוכנים להקים משפחה, אין סיבה לדחות את החתונה.

נגישות
גלילה לראש העמוד