איך לבחור רכב לסטודנט?

רכב לסטודנט

בחירת רכב היא עניין לא פשוט. מדובר ברכישה לא זולה, של מוצר די מורכב. בחירת רכב לסטודנט, עשויה להיות מסובכת אפילו יותר, מאחר שכאן מדובר בדרך כלל גם על תקציב מוגבל למדי. כיצד אם כך, כדאי לבחור רכב מתאים לסטודנט?

אמינות

אם התקציב מוגבל, הדבר אינו מחייב לוותר על איכות. זאת, במידה ומוכנים לוותר במקום זאת, על תכונות מסויימות. משמע – ניתן וכדאי לשקול, לקנות רכב פשוט יותר או יותר ישן, אך עדיין איכותי. במחשבה לטווח ארוך, השקעה בגישה כזו תסייע לצמצם מעט עלויות תיקונים ובכך תחזיר את עצמה. לשם כך, מומלצת בין השאר קניית רכב בחברה מוכרת.

תקציב

למגבלות תקציב יש לפחות יתרון אחד: הן מצמצמות את המבחר שמתוכו אפשר וצריך לבחור. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שהתקציב לרכב, יידרש לתת מענה להרבה יותר מאשר רכישתו. מסביב לרכישה, יש תמיד הוצאות נוספות וכמובן, לאחר הרכישה, בשימוש השוטף. בעוד שמחיר הדלק לא תלוי בנו, לגבי הוצאות על ביטוח יש יותר גמישות וזה היבט שבו חשוב להתעמק. בנוסף, רכישת רכב עם תיבת הילוכים ידנית תהיה זולה יותר. גם במקרה תקלה, תיקון והחלפה שלה מנגנון כזה הם קלים וזולים יותר.

ממי לקנות

סביב מכוניות זולות במיוחד ומשומשות, יש לא מעט רמאויות ומאכרים. יש למשל סוחרי רכבים, שמציגים עצמם כאנשים פרטיים. הטריק הקלאסי לזהות אותם, הוא להתקשר אליהם ולא לציין את פרטי הרכב שלגביו שואלים. אם המוכר לא יודע לאיזה רכב אנחנו מתכוונים, משמע – המוכר הוא סוחר. ולא ישר במיוחד.

 רכב לסטודנט

מה לבדוק

יש נקודות רבות, שחשוב לבדוק לגבי רכב משומש ששוקלים לרכוש. לדוגמא: האם יש שעבודים או עיקולים על הרכב או מה הקילומטראז' שרשום בו. את הרכב חשוב כמובן לבדוק ויזואלית באור יום ובנחת.

מוסך מתאים

בהתאם לסוגי הרכב ששוקלים לקנות, כדאי לבדוק לגבי מוסכים מתאימים שקרובים אליך. בתחום המוסכים, יש גם לא מעט "תפוחים רקובים" וזה בהחלט עשוי לכלול גם מוסכים גדולים ומרשימים. מצד שני, שווה לשלם מעט יותר למוסך איכותי, שאצלו אתה יודע שהרכב יטופל באופן בטוח ואיכותי.

להתמקד

יש כמובן המון תכונות שרלבנטיות להשוואה בין רכבים וחשוב להבין, מה מחפשים ולמה. אם היבט החניה משמעותי מאוד למשל, כדאי לשקול רכישת רכב קטן יחסית. אם מדובר בנסיעות מאתגרות ורבות, המנוע הופך משמעותי יותר ולגבי מרחקים ארוכים, צריכת הדלק לקילומטר. האם עיצוב הוא מה שחשוב לכם? שהרכב יראה טוב עבור דייטים ובכלל? אז קחו בחשבון שלרכב מכוער יש יתרונות לא קטנים – הוא זול יותר, פחות מושך גנבים וגם פחות יטריד אתכם שלא לשטוף אותו.

לסיכום

כל עוד התחבורה הציבורית אינה נותנת מענה מלא לכל צרכי הסטודנטים, אוכלוסייה זו תמשיך לרכוש מכוניות. בעזרת צעדי בחירה אלה ניתן לעשות זאת, מבלי להתפשר על "גרוטאה".

נגישות
גלילה לראש העמוד