נהנים בשעות הפנאי: ספרי רומן היסטורי שיעשו לכם טוב

ספרי רומן היסטורי נחשבים מאז ומעולם לספרים שמככבים ברשימת רבי המכר, וזאת בשל היכולת לצלול לתוך עולמות מרתקים. אם אתם מחפשים מה לעשות בשעות הפנאי ונמאס לכם לבהות בטלוויזיה או למצוא תעסוקה, אפשר בהחלט לנצל את אתר סטימצקי לטובת הזמנה של ספרי רומן היסטורי שגם יעשו לכם טוב על הלב וגם יאפשרו לכם לחוות אסקפיזם מסדר היום העמוס. מהם הספרים שאתם פשוט חייבים לקרוא? להלן סקירה מיוחדת:

רודף העפיפונים/חאלד חוסייני

הספר עוסק בסיפורם של שני ילדים שגדלים בשנות ה-60 באפגניסטן ומגיעים מעולמות שונים. הספר עוקב אחר הסיפור של הפלישה לאפגניסטן וכיצד הוא השפיע על שני הילדים שמצליחים לשזור את חייהם האחד בשני, וזאת למרות הנסיבות הקשות של חייהם. ספרי רומן היסטורי כמו הספר הזה יאפשרו לכם לצלול לעבר עולם מרתק, לעורר בכם הזדהות וכן יכולת לצלול לתוך ספר מרתק שהפך לרב מכר, ולא בכדי.

יונה ונער/מאיר שלו

מאיר שלו נחשב לאחד מהסופרים הגדולים והחשובים ביותר בספרות הישראלית. בספרו יונה ונער מצליח שלו להעביר את הסיפור של נער ונערה אשר עוסקים בגידול של יוני דואר, מתוך מטרה לעבות את המערך למען הגנת המולדת בזמן מלחמת השחרור בשנת 1948. אם אתם נמצאים בעיצומה של חופשת הסמסטר מהלימודים ורוצים להעשיר את השעות הפנויות שלכם, אין ספק כי הספר הזה הוא ספר שהוא בגדר חובה לקריאה, בייחוד בעבור חובבי הז'אנר.

 

 

חוטים מקשרים/ויקטוריה היסלופ

הסופרת ויקטוריה היסלופ היא סופרת מובילה בתחומה שהצליחה לעלות למודעות הציבורית בעקבות ספרה פורץ הדרך האי של סופיה אשר תורם לעשרות ספות ואף הפך לסרט מצליח. בספר החדש שלה "חוטים מקשרים" מתמקדת הסופרת במלחמת העולם השנייה בעיר סלוניקי שנקרעה בעקבות המלחמה. בספרה מצליחה הסופרת לשזור את סיפורן של שלושת הדתות – נצרות, יהדות ואיסלאם בשפה קולחת ועם דגש על הדגשת הסיפור של ילדה בת חמש שנאלצת לעזוב את בני משפחתה בעקבות המלחמה ונאלצת לעבור דרך לא פשוטה שמובילה אותה בהמשך לגילויים חדשים אודות חייה ומשפחתה.

הספר זכה לביקורות מצוינות מצד המבקרים והקוראים שרואים בו כחלק בלתי נפרד מהכתיבה הקולחת של הסופרת, ועל כן אם כבר קראתם את ספרה הראשונה, זה הזמן לקרוא את הספר הזה שמהווה חלק בלתי נפרד מהסיפור של תרבות סלוניקי אך גם השילוב בין שלושת הדתות שמגיע לידי ביטוי במצבי משבר.

עפיפונים/רומן גארי

הסיפור מתמקד בזוג אוהבים – נער עני המתאהב בנערה שהיא בת אצולה. הסיפור המרגש הזה משלב בין היסטוריה על רקע של מלחמת העולם השנייה בצרפת שנכבשה על ידי הנאצים, לצד רומנטיקה שתפעיל לכם את בלוטות הרגש ותאפשר לכם לגם להיכנס לעולם סיפור שהצליח לכבוש את לבבות הקוראים ולעמוד בראש רבי המכר, עד לכדי הדפסה מחודשת של הספר.

רומן גארי הוא סופר אהוב במיוחד כמו גם כזה שזוכה לביקורות מהללות מצד הקוראים, ועל כן ספרו תורגם לעשרות ספרים בכל רחבי העולם, כולל כאן בישראל.

לסיכום

רכישה של ספרים בנושא רומטיקה והיסטוריה מהווים הזמנות מצוינת לצלול לעולמות מרתקים אבל גם להוביל ליצירה של זמן איכות משמעותי, וזאת בשל כתיבה קולחת שללא ספק תעביר לכם את הזמן ואף תאפשר לכם להעמיק את הידע בנושאים רבים. דרך האתר של סטימצקי ניתן לבצע רכישה של ספרים ורבי מכר מהקטגוריה הזו במסגרת של הצעת מחיר אטרקטיבית, כולל משלוח עד הבית. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן לרכוש ספר חדש!

נגישות
גלילה לראש העמוד